Ukupno: 2027599
Županijski ekološki kviz "Lijepa naša"
Autor: Snježana Mihočka, 17. 2. 2011.

Dana 11. veljače 2011. u OŠ “Antun Nemčić Gostovinski“ u Koprivnici održan je Županijski  ekološki kviz „Lijepa naša“.

Našu školi predstavila je ekipa u sastavu: Antonio Međurečan (5.c), Benjamin Biršić Dora (6.d), Patricia Cikuš (7.d) i Paula Kiš (8.e), a mentor je bila Ana-Marija Bobovčan, prof. biol/kem.                                                                                                                                               Tema praktičnog rada je bila iz područja bioraznolikosti, a nosila je naziv Leti, leti – PTICE! Izradi  prezentacije na tu temu prethodilo je istraživanje učenika koji su ornitološki rezervati u Hrvatskoj, razlozi ugroženosti ptica, te prepoznaju li učenici naše škole (6.razred) ptice. Učenici su također sudjelovali u zimskom prebrojavanju ptica u suradnji s Ekološkim društvom Koprivnica, obavili razgovor s dr. Hećimovićem, te kontaktirali Društvo za zaštitu pica i prirode sa sjedištem u Osijeku o rezultatima siječanjskog prebrojavanja ptica u njihovoj organizaciji.                                                                                                                      Nakon pismenog ispita slijedilo je predstavljanje praktičnog rada, a pet najuspješnijih škola pristupilo je usmenom dijelu natjecanja.

Naša škola osvojila je drugo mjesto, osnovna škola domaćin prvo mjesto, a OŠ „Vladimir Nazor“  iz Križevaca treće mjesto.

Škole sudionici su bile: OŠ Mihovila Pavleka Miškine iz Đelekovca, OŠ Gola, OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ iz Koprivnice, OŠ „Vladimir Nazor“ iz Križevaca, OŠ Ferdinandovac, OŠ Ivan Lacković Croata iz Kalinovca, OŠ „Grigor Vitez“ iz Svtog Ivana Žabno.

Ana Marija Bobovčan