« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021086
Osnovna škola „Đuro Ester“ bila je domaćin 64. županijskog Natjecanja mladih tehničara održanog 4.3.2022.
Autor: Snježana Mihočka, 9. 3. 2022.

Prilikom dolaska natjecatelja srdačnu dobrodošlicu učenicima i mentorima poželjeli su domaćini škole - ravnateljica Sanja Prelogović, voditeljica županijskog stručnog vijeća tehničke kulture Tijana Martić, te učitelji koji su bili angažirani oko organizacije natjecanja.

Vrijedni učitelji: Snježana Mihočka, Đurđica Lucek, Anja Hunjadi, Mirjana Mikulec, Jasna Relja, Renata Glavica, Dijana Lukačić, Darko Markić, Ivan Piskač sudjelovali su u povjerenstvima za provedbu natjecanja.

Darko Markić pobrinuo se za estetsko uređenje škole.

Slijedio je kratki program kojeg su izveli učenici Noa Pozder (monolog) - mentorica Dubravka Bijelić, Lucija Novogradec i Leona Tasoti Kivač (himne) pod vodstvom učitelja Mihaela Kivača zaduženog za glazbeni dio programa. Voditeljica programa bila je Nika Zemljak.

Na natjecanju su sudjelovala 56 učenika koji su se natjecali u raznim područjima tehnike.

Učenici su prvo pisali pisanu provjeru znanja iz tehničke kulture, a nakon toga uslijedio je praktični dio zadatka gdje su učenici izrađivali praktičan rad. Poslije izrade rada učenici su imali zadatak prezentirati svoj uradak.

Kada bi bili gotovi sa radom, učenici bi boravili u sportskoj dvorani gdje se za raznovrsne igre i multimedijske sadržaje pobrinuo učitelj Saša Špoljarić.

Cijelo vrijeme natjecanja uz nas je bio Tv Đuro koja je sve pomno snimala. Zasluge pripadaju učenicima i učiteljici Martini Treščec i Saši Špoljariću.

Iz naše škole na županijsko natjecanje bili su pozvani učenici koji su ostvarili izuzetno dobre rezultate.

• Marta Kiš - 6.b - područje graditeljstvo 1. mjesto
  • Nika Zemljak - 7.b - područje maketarstvo uporabnih tehničkih tvorevina  1. mjesto
  • Lara Blažeković - 6.d - područje fotografija 1. mjesto
  • Nadja Jandrašec - 8.a - područje fotografija  2.mjesto
  • Lorena Blažek - 6.d - područje fotografija  3. mjesto
  • Viktor Kišiček -7.c - područje obrada materijala  3. mjesto
  • Gabriel Šarec - 5.a - područje Maketarstvo i modelarstvo 4. mjesto
  • Marija Petrović - 6.a - područje graditeljstvo 7. mjesto
  • Ana Hlebar - 6.a - područje graditeljstvo 8. mjesto

Učenica Sara Višak  također je pozvana na županijsku razinu ali nije mogla pristupiti natjecanju jer se u istom terminu održavalo i županijsko natjecanje iz kemije kojem je pristupila.

Učenici koji su osvojili prva mjesta a to su: Marta Kiš, Nika Zemljak i Lara Blažeković sudjelovat će na državnom natjecanju koje će se održati od 2. do 5. svibnja 2022.

Mentorica učenicima bila je Tijana Martić.

Puno uspjeha učenicima koje će sudjelovati na državnom natjecanju !

Tijana Martić