Ukupno: 2026428
Tko su najbolji mladi geografi?
Autor: Snježana Mihočka, 18. 3. 2011.

U srijedu 16. ožujka 2011. u OŠ „Đuro Ester“ održano je županijsko natjecanje mladih geografa osnovnih škola i gimnazija Koprivničko-križevačke županije.

Najviše znanja među učenicima petih razreda pokazao je Antonio Međurečan iz OŠ „Đuro Ester“ u Koprivnici  (mentor Dubravka Vajdić). Drugo mjesto dijeli troje učenika: Ana Marija Lončar i Adrian Goršeta iz OŠ“Đuro Ester““ (mentor Dubravka Vajdić) i Hrvoje Kudumija iz OŠ Ferdinandovac (mentor Krešimir Šadek). Treće mjesto osvojila je Ivona Matovina iz OŠ“Braća Radić“ u Koprivnici (mentor Krešo Grgac).

Među učenicima šestih razreda test je najbolje riješila Lorena Dolački iz OŠ“Grigor Vitez“ u Svetom Ivanu Žabno (mentor Nada Rogožar). Drugo mjesto dijele Nikolina Čižić iz OŠ“Đuro Ester“ (mentor Dubravka Vajdić) i Ilija Končar iz OŠ Grgura Karlovčana u Đurđevcu (mentor Marica Vinković). Treća je Ana Kamber iz OŠ“Prof. Blaž Mađer“ iz Novigrada Podravskog (mentor Sonja Stevanović).

U konkurenciji sedmih razreda prvo je mjesto osvojila Jelena Crnjac iz OŠ „Braća Radić“ u Koprivnici (mentor Krešo Grgac), drugo mjesto Matija Benotić iz OŠ „A. Nemčić Gostovinski“ uKoprivnici(mentor Mirjana Novoselec), a treće Dorotea Benšić iz OŠ Ivana Lackovića Croate u Kalinovcu (mentor Elizabeta Trepotec- Marić).

Među učenicima osmih razreda najbolja je  Ana Smes iz OŠ Grgura Karlovčana u Đurđevcu (mentor Marica Vinković). Iz iste je školedrugoplasiraniLeon Grgičin, dok je treći Luka Klinčić iz OŠ „Đuro Ester“ u Koprivnici (mentor Dubravka Vajdić).

Među gimnazijalcima, u prvom je razredu najbolja Helena Krnjak, a u drugom Matija Ostović, oboje iz Gimnazije „Fran Galović“ u Koprivnici (mentor Zvonimir Treščec).

U trećem najbolji rezultat je ostvarila Katja Strabić iz Gimnazije I.Z. Dijankovečkog u Križevcima (mentor Jasminka Čavlović) dok jenajbolji maturant Mario Paradžik iz Gimnazije „Fran Galović“(mentor Zvonimir Treščec).

Učenici su pokazali znanje i velik trud vođeni entuzijazmom svojih učitelja. Prije i nakon natjecanja učenici su se družili u ugodnom ozračju škole domaćina, zatim posjetili Glazbenu školu te se uz vođenje malih turističkih vodiča i uz pratnju prometne jedinice učenika prošetali glavnim Trgom i parkom te na taj način stekli nova znanja o glazbi i Koprivnici. Svi su učesnici primili pohvalnice, a najuspješniji diplome i prikladne poklone kao i nazočni mentori.

Državno će povjerenstvo pozvati na državno natjecanje učenike koji su prema rang-listi iz cijele Hrvatske ostvarili najbolje rezultate. Pozvanima želimo puno uspjeha.

Dubravka Vajdić, prof.

Sve rezultate možete pogledati ovdje!

Najbolje mlade geografe pogledajte ovdje!