Ukupno: 2027802
Učenici naše škole reklamirali ekološki prihvatljive izvore energije
Autor: Snježana Mihočka, 28. 3. 2011.

Učenici naše škole nastavljaju s kampanjom za energetsku učinkovitost „Budi in, smanji plin! Svijet spasi, struju ugasi!“  U petak 25.3.2011., tijekom sunčanog prijepodneva, na gradskom trgu, ispred tržnice,  reklamirali su ekološki prihvatljive izvore energije.

Prolaznicima su dijelili letke koje su izrađivali učenici petih i šestih razreda s pravilima ponašanja čijim se pridržavanjem pridonosi racionalnijem trošenju energije. Dijelili su i ekološke vrećice od papira koje su tiskane povodom Koprivničkog klimatskog tjedna te brošuricu koju je tiskao Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a u kojoj je opisano čak 200 načina uštede energije u domu.

Na našem u4energy štandu također su bili aktivni i učenici osmih razreda, Iva Pobi i Tomislav Kušević. Oni su prolaznicima ukazivali na potrebu očuvanja energije te ih upućivali na ispunjavanje ankete o uštedi energije, a zauzvrat su im poklonili označivaće stranica koje su izradili učenici naše škole.

Građane su educirale i učenice 4b razreda, Rafaela Čuni i Morana Dominiković. One su uz podjelu edukativnih letaka poručile građanima da što više koriste sunčevu energiju. Pokazale su im kako izgleda solarna ploča i naučile ih prednostima korištenja obnovljivih izvora energije.

Veliku pažnju naših sugrađana privukli su učenici 3a razreda. U pratnji svoje učiteljice Ivane Ferčec šetali su gradom, a  na svojim tijelima imali su ispisane ekološke poruke o energetskoj efikasnosti. Građani su bili ugodno iznenađeni i pažljivo su čitali što im to učenici žele poručiti. A kako bi se i kod kuće sjećali današnjeg gradiva, od učenika su dobili popis korisnih savjeta za uštedu energije.

Na ovaj smo način doista veliki broj ljudi uputili na načine uštede energije i potakli ih na pravilno postupanje s energijom.