« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021135
Uspjeh na literarnom natječaju "Igra se nastavlja"
Autor: Mario Kolar, 7. 4. 2011.

Filip Pavliša iz 8.b razreda iz naše škole osvojio je treću nagradu na literarnom natječaju „Igra se nastavlja“ u povodu 100. obljetnice rođenja hrvatskog književnika Grigora Viteza.

U Svetom Ivanu Žabno 25. veljače 2011. održana je  središnja svečanost posvećena 100.  obljetnici rođenja Grigora Viteza. Svečanosti su prisustvovali učenici i roditelji, te nagrađeni i pohvaljeni učenici te njihovi  mentori iz osnovnih škola Koprivničko-križevačke županije koji su sudjelovali na literarnom natječaju "Igra se nastavlja i nakon prvih 100 godina" koji je organiziran tom prigodom.

Bogat kulturno-umjetnički program u kojem su se riječju, slikom i glazbom nizala Vitezova djela, oduševio je prisutne. To je bila uistinu Vitezova večer. Vitez je progovorio suvremeno preko djece koja su na svoj maštovit, šaljiv i duhovit način izveli uratke satkane od Vitezovih pjesama i igrokaza. Djeci su se pridružili i stariji Vitezovci iz šezdesetih godina koji su čitali svoje stihove i prozu s kojom je bio upoznat i Grigor Vitez kome su oni pisali tih godina.

Među  nagrađenima je i učenik naše škole Filip Pavliša, 8.b razred, i njegova mentorica  Sanja Kapusta. Na natječaj su pristigla 92 literarna rada, a Filip je osvojio  3. nagradu za literarni rad na temu Igra se nastavlja.

Nagrađeni učenik Filip Pavliša

Druženje se nastavilo u slavljeničkom raspoloženju u Osnovnoj školi „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno. Vitezova kćerka, Olga Vitez – Babić, u svečanom tonu, obratila se prisutnima i dodijelila nagrade učenicima i mentorima te pozvala na ponovno druženje slijedeće godine.

Sanja Kapusta, prof.