Ukupno: 2027742
Održano županijsko stručno vijeće pedagoga
Autor: Snježana Mihočka, 29. 11. 2011.

U četvrtak, 24. studenog 2011. u našoj školi održan je sastanak Županijskog stručnog vijeća stručnih suradnika pedagoga Koprivničko-križevačke županije.

Nakon pozdravnog govora zamjenice ravnateljice Ane Matijević u kojem je naglasila značaj kvalitetne suradnje pedagoga i učitelja u odgojno-obrazovnom radu i značajnu ulogu pedagoga u životu škole, voditeljica Vijeća Goranka Teodorčević, otvorila je skup slijedećim dnevnim redom:

1. Didaktički materijali u individualnom radu pedagoga s učenicima – predvač mr.sc. Jasna Relja, pedagoginja savjetnica – predavanje se odnosilo na strukturu i organizaciju individualnog rada pedagoga s učenicima te potrebu korištenja radnih listova za poticanje učeničkog kognitivnog, socijalnog i emocionalnog razvoja. Pedagozima su predočeni konkretni materijali za individualni rad s učenicima.

2. Izvješće sa stručnog skupa u Primoštenu o novom načinu edukacije učitelja preko učiteljskih vijeća – prof. Sonja Geci, pedagoginja mentorica – Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji sa mentorima i savjetnicima stručnim suradnicima raznih profila (pedagozi, psiholozi, defektolozi, socijalni pedagozi i knjižničari) uskoro organizira nov način edukacije kojim će biti obuhvaćeni svi učitelji u sustavu prosvjete tako što će navedeni mentori i savjetnici održati predavanja na učiteljskim vijećima škola za sve djelatnike, a izbor tema će ovisi i potrebama svake škole. Način financiranja takve edukacije bit će uskoro predstavljen i ravnateljima.

3. Razno - prof. Goranka Teodorčević, pedagoginja mentorica izvjestila je o stručnom skupu održanom u Zagrebu o međuresornoj suradnji u slučajevima obiteljskog nasilja. Na kraju skupa je izvršena razmjena iskustava o novom načinu ustroja Povjerenstava za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta.

Skup je započeo u 9,30 sati, a završio u 13,00 sati.

Jasna Relja