Ukupno: 2027222
SURADNJA KEMIČARA NAŠE ŠKOLE I GIMNAZIJE FRAN GALOVIĆ
Autor: Snježana Mihočka, 7. 12. 2011.

Kako bi zainteresirali učenike za kemiju, ali i za upis učenika osmih razreda u gimnaziju dogovorena je suradnja između naše škole i Gimnazije Fran Galović. Suradnju su potaknule  profesorice kemije Ana-Marija Bobovčan i Mišela Lokotar.

Tako je 2. studenog 2011. našu školu posjetila profesorica Lokotar i upoznala učenike 8.d razreda s načinom rada kemije u gimnaziji. Razgovarali su o tome što je sve potrebno znati iz kemije da bi se  mogao pratiti gimnazijski program. Naravno, bilo je i pokusa, ali je profesorica naglasila da kemija bez znanja, zaključivanja i povezivanja gradiva nije prava kemija te da svatko zna po „kuharici“ izvesti pokus, ali to ne znači da je i kemičar.

Suradnju smo nastavili i dalje. Dana 23. studenog 2011. bili smo gosti na satu dodatne nastave u prvim razredima opće gimnazije kod profesorice Lokotar. Dobrodošlicu su nam poželjeli ravnatelj Gimnazije mr. sc. Vjekoslav Robotić i profesorica Ljerka Gazdek.

Priliku da iz prve ruke učenici vide kako je biti gimnazijalac imali su zainteresirani učenici iz svih osmih razreda, a to su bili Ana Kolar, Diana Veljanovska i Marija Vertuš (8.c), Ivona Čižić, Matea Eršetić, Vilim Komes, Karlo Krznarić (8.d) i Lucia Balaško, Ivana Verčević (8.e). Učenici su u radionici sa učenicima prvih razreda naučili podjelu ugljikohidrata, kako dokazati glukozu, fruktozu i škrob u različitim namirnicama.

Kako je bilo možete vidjeti na fotografijama, a ono što se ne vidi to je zadovoljstvo učenika što su vidjeli nešto novo, ostvarili neka nova prijateljstva i nadam se zavoljeli kemiju još više.

Ana-Marija Bobovčan, prof.