« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021177
Još jedna suradnja dječjeg vrtića Sv. Josip i naše Škole
Autor: Snježana Mihočka, 8. 6. 2012.

Mali dio poslijepodneva utorka 5.lipnja u vrtiću Sv. Josipa u Koprivnici bio je predviđen za zajednički susret roditelja djece polaznika vrtića, njihovih odgajateljica, voditeljice vrtića i socijalne pedagoginje naše Škole.

Na ponuđenu temu odazvalo se sedamnaestero roditelja, što ukazuje na spremnost i otvorenost roditelja na suradnju, razmjenu iskustava, otvaranja novih vidika u vlastitom rastu u ulozi roditelja. Zajedničko promišljanje na temu pozitivnog roditeljstva osvijestilo nam je svima prije svega važnost usmjeravanja na pozitivno općenito, jer kako sami roditelji ističu, pozitivno podrazumijeva nešto poželjno, dobro, korisno. Kada to toliko željeno značenje dodamo roditeljstvu, dolazimo do zaključaka kojih smo otprije postali svjesni, a možda smo ih zaboravili, a zasigurno su nam se svima otvorili i neki novi vidici u našem odnosu prema djeci, u komunikaciji s djecom.

Pitanja koja su nas na početku susreta potakla na promišljanje, misli o pozitivnom roditeljstvu koje su uslijedile i završni video uradak naslova „Roditelji su prvi i najvažniji učitelji“, kojim smo zaokružili susret, učinili su ovaj susret poticajnim za sve nas. I ne zaboravimo: „odgoj je ljubav i primjer-samo to i ništa drugo (Froebel)“.

Zahvaljujemo susretljivosti voditeljice dječjeg vrtića s. Gabrijeli Puljić, djelatnicima vrtića i roditeljima. Veselimo se nastavku suradnje.