« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021119
Škola u prirodi – Trpanj na Pelješcu 4.- 8.6.2012.
Autor: Snježana Mihočka, 12. 6. 2012.

Avantura svih četvrtih razreda započela je 4.6. u ranim jutarnjim satima. Zabava u autobusu počela je odmah, iako su učiteljice mislile da će učenici spavati. Uzbuđenje je bilo preveliko da bi se to ostvarilo. Uz dosta stajanja stigli smo do Omiša i kanjona Cetine. Vožnja brodicama bila je super.

Put nas je dalje odveo do Ploča gdje smo se ukrcali na trajekt za Trpanj na poluotoku Pelješcu. Nakon smještaja u sobe, čekala nas je večera i, naravno, zabava. Od umora ni traga.

Sljedeći dan posjetili smo Orebić i Korčulu. Na Korčuli smo vidjeli kuću gdje je najvjerojatnije živio Marco Polo. Kupili smo pokoji suvenir te se vratili u hotel gdje smo se nastavili zabavljati.

6.6. posjetili smo i razgledali Dubrovnik. Bilo je jako vruće. Šetali smo Stradunom, sladili se sladoledom i ručali u restoranu s pogledom na more. Svi su jedva čekali povratak i obećano kupanje. Uslijedilo je uživanje u vodenim aktivnostima – ronjenje, brćkanje, kupanje, picigin...

Konačno slobodan dan samo za nas. Sunca i kupanja u izobilju. Naravno da je to rezultiralo interesantnom lijepom crvenom bojom. (Nismo se mogli vratiti kući bijeli.) Večer prije odlaska, zabava na terasi hotela uz bazen bila je nezaboravna. Nakon zabave trebalo je spakirati stvari jer smo ujutro morali kući. Stali smo u Neumu na kratak odmor i nastavili prema Neretvi. Tamo su nas već čekale trupe (tradicionalni čamci) kojima smo se vozili. Vožnja je bila nezaboravna. Šteta što su se sve životinje razbježale od naše graje, tako da smo vidjeli samo floru. Nakon odličnog ručka krenuli smo prema Splitu. Nakon razgleda Splita krenuli smo kući. Da ne bi bili gladni, stali smo u Karlovcu u McDonaldsu. Bilo je odlično, pa su neki učenici išli po još. U Koprivnicu smo stigli u ranim jutarnjim satima.

Moramo napomenuti da smo osim svega navedenog, imali i vrijeme za rješavanje materijala koji su pripremile vrijedne učiteljice. Da smo odlični, potvrdili su nam osoblje hotela, vodiči, stanovnici Trpnja te djelatnici McDonaldsa.

Za ovako divnu i nezaboravnu avanturu zaslužni su svi sudionici, a ponajviše učiteljice, animatori, vozači i vodiči. Sve što je lijepo kratko traje, ali ostat će u nezaboravnom sjećanju.

Učenici četvrtih razreda i učiteljice (4.a – Sanja Ciber, 4.b – Jelena Mikulan, 4.c – Slađana Ninković, 4.r Vinica – Ljiljana Škrobot, pratiteljice – Lidija Bogadi i Nada Čolak).