Ukupno: 2027055
Državno natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske
Autor: Snježana Mihočka, 9. 4. 2013.

Ovogodišnje državno natjecanje tehničke kulture održano je u Primoštenu od 3.-5. travnja 2013. godine.

Učenici se natječu u dvanaest područja tehničke kulture, unutar dvije kategorije H – kategorija( natjecanje se provodi po HNOS ) i P- kategorija ( natjecanje se provodi po programu za posebna tehnička područja ). Područja natjecanja u H kategoriji su : 5. razred- modelarstvo, 6. razred- graditeljstvo, 7. razred- obrada metala i strojarske konstrukcije, 8. razred-elektronika i elektrotehnika. U P kategoriji natjecatelji pokazuju svoja znanja, vještine i sposobnosti u : fotografiji, radioorijentaciji, raketno modelarstvo, zrakoplovno modelarstvo i robotsko spašavanje žrtve.

Natjecanje se sastoji od tri dijela : pisana provjera znanja, izrada tehničke tvorevine i prezentacija tehničke tvorevine. Iz priloženog se vidi da je natjecanje iz tehničke kulture jedno od najzahtjevnijih natjecanja u kojima djeca pokazuju stečena znanja, vještine i komunikacijske sposobnosti .

Domaćin ovogodišnjeg državnog natjecanja bila je OŠ „Primošten“

Učenik Ivan Kuzmić iz  petog razreda OŠ „ Đuro Ester“, Koprivnica  pozvan je na natjecanje jer je bio prvi na županijskom natjecanju prvi sa zavidnim brojem bodova.

Na državnom natjecanju postigao je izvrstan rezultat. Od dvadeset i jednog  učenika petih razreda Ivan je osvojio deveto mjesto.

Čestitamo Ivanu na rezultatima!

Mentorica : Tijana Martić