Ukupno: 2026413
OSNOVNA ŠKOLA „ĐURO ESTER“ I AUTO-KLUB KOPRIVNICA USPJEŠNO ORGANIZRALI ŽUPANIJSKO NATJECANJE U AKCIJI „SIGURNO U PROMETU“
Autor: Snježana Mihočka, 6. 5. 2013.

U četvrtak 2. svibnja 2013. godine i prostorijama i na prometnom vježbalištu Auto-kluba Koprivnica, suorganizatori Osnovna škola „Đuro Ester“ Koprivnica kao škola domaćin i Auto-klub Koprivnica, u suradnji s Postajom prometne policije Koprivnica, pod vrijednim pokroviteljstvom Županije Koprivničko-Križevačke, uz posebnu podršku dožupana  Ivice Pala proveli su županijskog natjecanja u već tradicionalnoj akciji „Sigurno u prometu“.

Natjecanje je otvorio tajnik Auto-kluba Koprivnica Boris Dušić, Pročelnik Mladen Antolić i ravnateljica Sanja Prelogović. Sudjelovalo je 17 ekipa osnovnih škola, po dvije djevojčice i dva dječaka, ukupno 68 učenika i 17 mentora iz Koprivničko-Križevačke županije. Učenici su rješavali testove iz poznavanja prometnih pravila i propisa pod stručnim vodstvom i nadzorom Mladena Matkovića iz HAK-a, člana državnog povjerenstva za provođenje prometne odgojne akcije „Sigurno u prometu“. Ispit vještine upravljanja biciklom  proveli su prometni stručnjaci autoškole Auto-kluba Koprivnica u suradnji s djelatnicima Postaje prometne policije Koprivnica.

Najbolje dvije djevojčice i dva dječaka natjecati će se i predstavljati Koprivničko-Križevačku županiju na državnom natjecanju od 21. do 24. svibnja ove godine u Zadru, u organizaciji

Hrvatskog autokluba, u okviru Nacionalnog programa sigurnosti prometa na cestama.

U kategoriji djevojčica prvo mjesto osvojila je Mateja Gobec iz OŠ Kalnik, drugo mjesto Lorena Horvat iz OŠ Koprivnički Bregi. U kategoriji dječaka prvo mjesto osvojio je Daniel Ištvanović iz OŠ „Vladim Nazor“ Križevci, drugo mjesto Dorian Copak također iz OŠ „Vladimir Nazor“ Križevci.

Ovim natjecanjem u Auto-klubu Koprivnica zaokružen je program ovogodišnje akcije „Sigurno u prometu“ u kojoj je u suradnji s osnovnim školama i Postajom prometne policije

Koprivnica uz podršku Grada Koprivnice, Županije Koprivničko-križevačke i općina samo

u Koprivnici i okolici ovom prometno preventivnom akcijom obuhvaćeno i ove godine

preko 500 učenika , a na području cijele županije preko 1000 učenika petih razreda.