Ukupno: 2026485
Dječji gradonačelnik
Autor: Saša Špoljarić, 7. 10. 2009.

Dječji gradonačelnik učenik je naše škole. Poziva svu djecu da se uključe u dječji forum grada Koprivnice!

DJEČJI GRADONAČELNIK UČENIK JE NAŠE ŠKOLE

Moje dužnosti dječjeg gradonačelnika su kao prvo i osnovno poboljšati životni standard djece u gradu Koprivnici i boriti se za dječja prava. To se može postići samo u suradnji s djecom; trebaju če čuti i znati njihove želje i njihova mišljenja. Mišljenja i želje djece ssakupljamo uz pomoć škola, a naša škola je vrlo zainteresirana za to i ovim putem zahvaljujem na potpori. Nakon toga kada se zna što djeci otprilike fali u njihovom gradu onda mi na sjednici Dječjeg gradskog vijeća raspravljamo o tome. U DGV sudjeluju po četiri predstavnika svake osnovne škole(kod nas su to Ivana Petrić, Klaudija Ivačić i Nikolina Popijač koje su mi uvijek dobra pomoć u ovom poslu) te po jedan predstavnik OGŠ Fortunat Pintarić i COOR Podravsko sunce.  One ideje koje su nam najprihvatljivije i one koje su ostvarive pokušavamo provesti u djelo. Trenutno radimo na jednom projektu koji bi prostor Doma mladih trebao vikendom pretvoriti u privlačno mjesto za mlade, mjesto u kojem će se oni nalaziti, zabavljati kroz muziku uživo i ples te stjecati nova prijateljstva. Time bismo pokušali odvući mlade iz parkova u kojima se događa dosta toga neprimjerenog za mlade. Također sudjelujemo u svim akcijama i događajima u gradu i šire koji su vezani za djecu. S radom polako započinje i Dječji forum u Koprivnici pa pozivam svu djecu koja imaju nešto za reći da su uključe u njega. Eto tako ukratko izgleda posao dječjeg gradonačelnika grada Koprivnice koji je ove dvije godine pripao meni.

Ivan Orehovec