Ukupno: 2026583
Učenička zadruga Đurđica na županijskoj Smotri učeničkih zadruga
Autor: Snježana Mihočka, 21. 5. 2013.

Učenička zadruga Đurđica sudjelovala je na županijskoj Smotri učeničkih zadruga održanoj u okviru Dana travnjaka Koprivničko-križevačke županije. Na Smotri prodajno-izložbenog karaktera naša se zadruga Đurđica predstavila ukrasnim kreativno-umjetničkim radovima, proizvodima od bilja i sadnicama što su ih učenici izrađivali i uzgajali tijekom školske godine.

Predstavnici Zadruge bili su učenici Tea Huzjak, Tena Cmrk, Monika Jorgić, Nikola Godek, Borna Napan i Jakov Operman te profesorice Vesna-Hižman Perošić i Đurđica Lucek. Učeničke zadruge sviju škola toga su dana predstavile svoj najproizvod na državnoj Smotri u Zagrebu. Sredstva prikupljena na prodajnim izložbama utrošit ćemo za nabavu materijala za potrebe rada Zadruge.

Sudjelovanjem na županijskoj Smotri zaokružili smo rad Učeničke zadruge Đurđica, čijim je djelovanjem tijekom školske godine učenicima zadrugarima omogućeno dodatno stjecanje znanja i sposobnosti vezanih uz sadržaje proizvodne prirode u cilju razvijanja njihovih vještina i poticanja kreativnosti. Zadovoljni smo radom Zadruge i sudjelovanjem u kulturnim događanjima, a sva praktična iskustva i ideje prikupljene tijekom prve godine postojanja poslužit će nam kao putokaz za daljnje djelovanje.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali i podržali rad Učeničke zadruge Đurđica.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. knjižničarka