« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021142
Svečano proslavljen Dan škole
Autor: Snježana Mihočka, 12. 6. 2013.

Svečanim kulturno-umjetničkim programom, uz uvažene goste, 29. svibnja proslavili smo Dan naše škole „Đuro Ester“.

Dvoranu Domoljub ispunila je himna „Lijepa naša“, koju je izveo zbor škole. Sve goste pozdravila je ravnateljica škole Sanja Prelogović, a prigodnim riječima i lijepim željama obratili su nam se i predstavnici Grada, Županije, Ministarstva, Agencije za odgoj i obrazovanje i profesorica Lea Kralj iz prijateljske škole „Olge Meglič“ iz Ptuja, koja je donijela punu košara bombona za naše učenike. U duhu prijateljstva s porukom „Budi moj prijatelj“ nastupili su učenici dramsko-recitatorske skupine nižih razreda, a  učenica Ira Kvakarić krasnoslovila je svoju nagrađenu pjesmu „Molitva rijeke“. Sa željom da cijeli ovaj svijet zasja u suncu, zapjevao je školski zbor. Učenici 5. razreda izveli su scensku igru „Sestre“ odaslavši dirljivu poruku o bliskosti i povezanosti među ljudima. Tijekom programa prikazana je i prezentacija o događanjima tijekom protekle školske godine. Obradovao nas je nastup učenika iz Osnovne škole Olge Meglič iz Ptuja i folklorne skupine naših učenika nižih razreda. Slijedila je prezentacija o uspjesima učenika na natjecanjima i natječajima pod vodstvom njihovih mentora. Nakon veselog nastupa ritmičke skupine ravnateljica je nagradila najbolje učenike u generaciji 8-ih razreda, koji su za odličan uspjeh i uzorno vladanje u svim razredima dobili na poklon knjigu s posvetom. Na kraju smo svi zajedno zapjevali himnu škole. Priredba je bila jako lijepa.

Ana Lucija Abramović, 3. a