« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021108
ŽSV Biologija - Obavijesti
2. ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE UČITELJA BIOLOGIJE I KEMIJE KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE
Autor: Snježana Mihočka, 13. 12. 2017.

Županijsko stručno vijeća učitelja biologije i kemije održano je 4.12.2017. u OŠ „Đuro Ester“ u Koprivnici i tvornici Belupo

Nakon pozdravne riječi gđe. Željke Bešvir, direktorice Kontrole kvalitete i prezentacije pod nazivom „Organizacija i značaj kontrole kvalitete u Belupu“, uslijedila je virtualna šetnja kroz Belupo - emitiranje korporativnog filma.

Podijeljeni u dvije grupe uz stručno vodstvo (Igor Ceilinger, rukovoditelj Kemijskog i instrumentalnog laboratorija; Tihana Purić, tehnolog analitičar; Ana Matekalo, tehnolog analitičar) obišli smo Kemijski i instrumentalni laboratorij. Ovom prilikom zahvaljujemo Belupu što su nam omogućili razgled i upoznavanje sa laboratorjima.

Nakon što smo se vratili u školu, kolega Miroslav Kanisek nas je upoznao sa zakonskom regulativom volontiranja, razlozima, koristi i principima volontiranja. Također je predstavio područja volontiranja i menađment volontera. Radom u skupini osmislili smo neke volonterske aktivnosti sa svojim učenicima te ih razradili  po stavkama navednim u radnom listiću. Za kraj predstavljene su neke volonterske akcije OŠ “Đuro Ester”, Koprivnica.

Viša savjetnica za prirodu i biologiju Lydia Lugar putem prezentacije nas je upoznala kako posložiti dokumentaciju za napredovanje u zvanju ili obnovu napredovanja. Navela je najčešće pogreške kod slaganja dokumentacije te naglasila kako je za napredovanje važna kvaliteta, a ne prosječnost  te da se moramo redovito stručno usavršavati i to više od onog propisanog minimuma koji je naveden u Državnom pedagoškom standardu.

Kolegica Kepec nas je putem prezentacije upoznala sa vrstama otpadnih voda, što je to onečišćenje vode te kako radi uređaj za pročišćavanje otpadnih voda.

Kolega Goran Višak pokazao je kako ponoviti nastavne sadržaje kemijskih elemenata i ugljikovodika igrom Bingo. Također nas je upoznao i sa aplikacijom Plickers.

Pod točkom razno upoznala sam kolegice i kolege sa vremenikom natjecanja. Županijsko natjecanje iz biologije će biti u Drnju (8.2.2018.), a iz kemije u Rasinji (7.2.2018). Viša savjetica nam je najavila da će uskoro izaći katalog stručnog usavršavanja za drugo polugodište.

Voditeljica ŽSV-a biologije i kemije

Ana-Marija Bobovčan, prof. savjetnik