Ukupno: 2025496
ŽSV Geografija - Obavijesti
Županijsko stručno vijeće iz Geografije 27.10.2015.
Autor: Snježana Mihočka, 2. 11. 2015.

Nastavljajući svoju edukaciju, UČITELJI I NASTAVNICI GEOGRAFIJE osnovnih i srednjih škola, ovaj put su stručni skup održali u Gimnaziji "Fran Galović" u Koprivnici.

Zoran Pintarić, prof. u Gimnaziji "Fran Galović" pokazao je kako se na pojedinim satovima geografije  može koristiti ICT tehnologija. Boraveći u tzv. Samsung učionici, učitelji su postali učenici te vježbali mogućnosti rada na tabletima.

Kroz prikaz razrednog projekta Dva razreda -  dva načina učenja, učiteljice geografije Dubravka Vajdić Kolarić iz OŠ "Đuro Estre" Koprivnica i Elizabeta Trepotec Marić iz OŠ Ivana Lacković Croata u Kalinovcu, pokazale su kako učenici mogu prenositi znanja jedni drugima u dva različita prostora: na Đurđevačkim peskima i kroz grad Koprivnicu otkrivajući znanja o biciklima i Muzeju na otvorenome. Spojile su dva razreda, sadržaje geografije, sata razrednika i Građanskog odgoja, povezale dvije škole te učenike pripremile da jedni drugima budu učitelji.

Zanimljivo je bilo izvješće Saše Senjana, učitelja OŠ Grgura Karlovčana o Pećinskom parku Grabovača pokraj Perušića u Lici i mogućnostima terenske nastave. Naime, na Grabovači se nalazi 8 špilja i jedna jama, od čega su tri špilje zaštićene kao geomorfološki spomenici  prirode.

Poseban doživljaj je na prisutne ostavilo predavanje o Izraelu kao rezultat jednotjednog boravka u Jeruzalemu, Tel Avivu i na Mrtvom moru. Pune dojmova, učiteljice Mirna Kovačić iz OŠ "Đuro Ester" i Lidija Molnar iz OŠ "Braća Radić" Koprivnica, živopisno su prisutnima prenijele sva svoja zapažanja, dojmove i iskustva.

O zanimljivosti tema govori činjenica o zavidnom broju prisutnih koji su produbili svoja znanja, izmijenili međusobna iskustva i dobili nove ideje za rad s učenicima.

Voditeljica ŽSV iz geografije

Dubravka Vajdić Kolarić