Ukupno: 2026225
ŽSV Tehnička kultura - Obavijesti
Županijsko stručno vijeće učitelja tehničke kulture Koprivničko- križevačke županije
Autor: Snježana Mihočka, 14. 10. 2015.

U OŠ „ Đuro Ester“ Koprivnica 12. listopada 2015. održano je ŽSV učitelja tehničke kulture.

Skup se sastojao od dva dijela. U prvom dijelu izvješće s Državnog skupa za voditelje i upute za početak školske godine prezentirala je voditeljica vijeća Tijana Martić, prof.

Nakon toga slijedila je tema Klub mladih tehničara.

Klub mladih tehničara  osniva se radi poticanja i razvoja sklonosti, interesa, znanja, vještina, te korisno provođenje slobodnog vremena učenika

Klub je dobrovoljna interesna skupina, u kojem se kao izvannastavnom ili izvanškolskom obliku učenici aktivno bave stručnim, znanstvenim i tehničkim sadržajima iz kreativnih i rekreativnih potreba.

Cilj  Kluba

Okupiti na dragovoljnoj osnovi što više učenika i omogućiti im da primjerenim metodičkim postupcima uz voditeljstvo učitelja mentora razvijaju svoje sklonosti i interese, stječu znanje i vještine te razvijaju stvaralačke sposobnosti u području prirodnih i tehničkih znanosti.

Drugi dio skupa odvijao se kao radionica. Radionicu iz robotike održao je Milan Kos, prof. a učitelji su bili vrijedni i marljivi , te svoja znanja, vještine i kompetencije nadograđivali.

Učitelji su imali priliku vidjeti i vrijednu izložbu radova od ekoloških materijala.

Gospodin Velimir Briški izložio nam je uratke koje su njegove vrijedne ruke napravile od starih iskorištenih čavli.

Učitelji su stekli nove spoznaje, razmijenili iskustva, stekli nove vještine i sretni i zadovoljni dogovorili nove ideje za slijedeći skup.

Voditeljica ŽSV, Tijana Martić, prof.