Ukupno: 2027486
Mladi planinari naše škole na Strahinjčici, 13. ožujka 2016.
Autor: Snježana Mihočka, 24. 3. 2016.

Došlo je i to oblačno nedjeljno jutro koji smo jedva dočekali i krenuli s autobusom iz Koprivnice prema planini Strahinjčici. Nakon ugodnog i zabavnog putovanja stigli smo do mjesta Gornje Jesenje odakle smo započeli naš, kako je učitelj rekao „planinarski pohod“.

Polako ali sigurno počeli smo se penjati blatnjavom cestom. Nakon nekog vremena stigli smo do kamenoloma. Tu sam uzeo jedan komadić crvenkastog kamena za suvenir. Kamenolom je bio ogroman, a mi u njegovom podnožju poput malih mrava. Gledamo uvis i čudimo se bageru koji na serpentini radi i gura rudu prema dolje. Nastavili smo penjati se prema planinarskom domu, a s nekih se mjesta pružao prekrasan pogled na okolna brda. Preko ceste su poskakivali mali potočići koji su se slijevali u potok koji nas je putem pratio. Nakon sat vremena stigli smo do planinarskog doma. Ispod nadstrešnice je bio kamin u kojemu se žarila vatra te su nam domaćini ispekli naše kobasice. Na sam vrh se nismo popeli zbog jako crnih oblaka koji su ga okruživali pa smo sve vrijeme uživali u igranju i šetnjama oko planinarskog doma oko kojeg je na mjestima bilo čak i snijega. Najviše me se dojmilo što sam se popeo na jedan brežuljak nedaleko doma sa kojeg sam dotaknuo oblak. Ručali smo, popili čaj te se još malo poigrali, a zatim je došlo vrijeme za povratak. Oprostili smo se od planinarskog doma i naših domaćina te smo krenuli natrag prema autobusu. Na putu kući zaustavili smo se u Ludbregu za kojeg vele da je centar svijeta. Nakon što smo pojeli kolače i malo prošetali počeo je padati mrak pa smo ušli u autobus i krenuli našoj Koprivnici. Iz autobusa smo obavijestili roditelje da pričekaju na autobusnoj stanici blizu škole. Tako je završilo moje prvo veće planinarenje koje ću još dugo pamtiti, a moje je oduševljenje bilo još veće kada je učitelj najavio novi izleta u Gorski Kotar. Jedva čekam taj događaj.

Pogledajte fotogaleriju.

Fran Jakopanec, 5.c, OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica