Ukupno: 2026528
Mladi planinari na planinarskoj kestenijadi, 3. listopada 2015.
Autor: Snježana Mihočka, 6. 10. 2015.

Hrvatsko planinarsko društvo „Bilo“ iz Koprivnice organiziralo je tradicionalnu planinarsku kestenijadu kod planinarske kuće „Rudi Jurić“ u šumi iznad Vinice na kojoj se okupio popriličan broj ljubitelja prirode i planina.

Petnaest učenika sekcije Mladi planinari iz OŠ „Đuro Ester“ te isto toliko učenika iz OŠ Sokolovac i desetak učenika iz Koprivničkog Ivanca pješačili su od restorana Crna Gora do šumarske kuće na Vinici kroz prekrasnu šumu uređenom planinarskom stazom. Ova je šetnja trajala nešto više od jednog sata. Kod šumarske kuće koloni učenika su se priključili članovi Udruge slijepih i članovi njihovih obitelji te je kolona od sedamdesetak ljudi cestom nastavila put do planinarske kuće. Kod planinarske kuće je bilo vrlo zanimljivo i uzbudljivo – glazba se orila šumom, ljudi su plesali oko vatre, miris pečenih kestena i kobasica se širio krajolikom, ukusnih kolača nije nedostajalo, dječjih igara i graje bilo je posvuda. Djeca su odložila svoje ruksake i uklopila se u ovu šarolikost. Vrijeme je vrlo brzo prolazilo, ali zadovoljstvo na dječjim licima i njihovo oduševljenje bilo je neizmjerno unatoč umoru zbog desetak kilometara duge šetnje koju su svladali bez velikih poteškoća.

Voditelj Mladih planinara Miroslav Kanisek, prof.