« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021173
Županijska natjecanja
„Čitanjem do zvijezda“ i do državnog natjecanja
Autor: Snježana Mihočka, 5. 3. 2018.

Na županijskom natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“, koje je održano 22. veljače u Đurđevcu, predstavnice naše škole – Nika Stančin, Ema Pintarić i Nera Teufel ekipno su osvojile visoko 2. mjesto i plasirale se na državno natjecanje.

Dolazim do tablice s rezultatima, samo šutim od nervoze i gledam, a onda ugledam šifru 11111 palačinke na 2. mjestu. Vraćam se u stvarnost i vičem curama: „Druge smo, idemo na državno!“ Sve tri smo presretne i veselimo se. No, dan nam nije baš tako počeo. Pahulje su padale po nama dok smo čekale autobus za Đurđevac. Kada smo stigli do đurđevačke škole, nervoza je vladala među svima nama. Na natjecanje je stiglo 13 ekipa iz 13 osnovnih škola naše županije. Prvo smo imali doručak, a domaćini su nam pripremili i zanimljiv kulturni program dobrodošlice. Potom su nas podijelili u učionice gdje smo pisali kviz znanja na temelju tri pročitana romana (Tajni dnevnik Adriana Molea, Gregov dnevnik i Kora od jabuke). Iako je test bio težak, riješili smo ga. Poslije smo sve tri otišle na palačinke kako bi se malo opustile i razmijenile dojmove o pitanjima na kvizu znanja. Kad smo se vratili u dvoranu, slijedilo je predstavljanje plakata na temu Zapisi iz škrinjice sjećanja, budući da se, osim u kvizu, na ovome natjecanju može sudjelovati i plakatom kojim natjecatelj predstavlja dojmove iz pročitanih zadanih knjiga. Čekajući rezultate natjecanja, upoznale smo nove prijatelje s kojima smo se lijepo družile. Kad smo saznale da smo se plasirale na državno, svi su nam čestitali. Prvo mjesto osvojili su domaćini iz OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac, nas tri iz OŠ „Đuro Ester“ zauzele smo drugo mjesto, a treće je mjesto pripalo ekipi iz OŠ „Antun  Nemčić Gostovinski“. Primili smo i nagrade – pohvalnice i knjige.

Ovo je bilo još jedno novo i nezaboravno iskustvo koje nam je donijelo puno novih prijateljstava.

Poželite nam sreću na državnom!

Nika Stančin i Ema Pintarić, 7.a