Ukupno: 2026252
Međuopćinska natjecanja - vijesti
Uspješni na Međuopćinskom LiDraNu
Autor: Snježana Mihočka, 13. 2. 2018.

Učenici naše škole sudjelovali su na Međuopćinskoj smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva – LiDraNo 2018. koja je održana 2. veljače u Legradu. Našu školu predstavljali su učenici dramsko-scenske grupe 3.a razreda pod vodstvom učiteljice Maje Sinjeri, učenici lutkarske grupe 4.a razreda pod vodstvom učiteljice Dubravke Bijelić, učenik Šimun Benedikt Kopričanec iz 7.b razreda s mentoricom Sanjom Kapusta i učenica Lucija Benotić iz 7.a razreda s mentoricom Nikolinom Sabolić.

Doček uzvanika organiziran je u Osnovnoj školi Legrad, gdje su nas domaćini ugodno ugostili i pozdravili. Novoizgrađena škola koju polaze đaci iz općine Legrad zaista je lijepa, s puno svjetla, šarenih boja, a zidove krasi mnoštvo fotografija iz povijesti Legrada, koji je u prošlosti imao veliko značenje.

Kulturni dio Smotre održan je u Domu kulture, gdje nas je na početku pozdravio načelnik općine, a potom su se predstavili svi članovi Povjerenstava za literarno, novinarsko i dramsko-scensko stvaralaštvo. Smotru su otvorili učenici iz OŠ Legrad prigodnim programom, nakon čega su započeli skupni i pojedinačni scenski nastupi učenika osnovnih i srednjih škola.

Naši učenici nastupili su u kategorijama: skupni scenski nastup, pojedinačni scenski nastup te novinarsko stvaralaštvo.

Dok smo čekali odluke prosudbenih Povjerenstava, legradski su nas učitelji poveli u razgled triju malih muzeja koji se mogu obići u samome centru mjesta – Vatrogasni muzej, Školski muzej i Legradska hiža. Prošetali smo baroknim trgom s pilovima, a također smo mogli razgledati i župnu crkvu Presvetog Trojstva.

Nakon razgledavanja slijedio je ručak u Domu kulture te proglašenje najuspješnijih sudionika koje nas je silno obradovalo jer se pokazalo da smo zaista bili uspješni.

Svojom odličnom izvedbom igrokaza Natan od slatkiša, za koji je tekst napisala učenica Ema Pintar, učenici 3.a razreda osvojili su stručno Povjerenstvo te su predloženi za Županijsku smotru koja će se održati 16. veljače u Križevcima.

Pohvaljen je i scenski nastup naših lutkara iz 4.a razreda koji su na veoma zanimljiv način prikazali igrokaz Loptica hopsica.

Za Županijsku smotru predloženi su i radovi naših učenika viših razreda - pojedinačni scenski nastup Šimuna Benedikta Kopričanca, koji je izveo monolog Priča o djetinjstvu Siniše Glavaševića te novinarski rad „Jezik ulice“ na interetu Lucije Benotić, koja piše o osobitostima komunikacije među mladima na društvenim mrežama.

Svim sudionicima želimo uspješno predstavljanje na Županijskom LiDraNu.

Lucija Benotić, 7.a

(Novinarska grupa)