Ukupno: 2027093
Mjuzikl Jalta, Jalta
Autor: Mihajlo Obranović, 6. 12. 2013.

Učenici 8.-ih razreda naše škole već tradicionalno posjećuju jedan od najpoznatijih hrvatskih mjuzikala Jalta, Jalta u Zagrebačkom gradskom kazalištu Komedija.

Već sam ulazak u prostore kazališta Komedija ispunio nas je osjećajima poštovanja i divljenja. Glumci i pjevači svojim su nas glazbeno-scenskim nastupom vratili unazad, u vrijeme glasovite konferencije na Jalti gdje su tri najveća svjetska generala međusobno dijelila svijet. Zbivanja mjuzikla odvijaju se u Vili Aramovski u kojoj odsjedaju tri dužnosnika, Stanley, Griša i Larry, sobari triju velikih svjetskih generala. Dok njihovi šefovi raspravljaju oko podijele svijeta, sobari se prepiru oko podjele Zelene livade. Zelena livada za njih je mjesto na kojemu je svaki čovjek sretan, mjesto gdje nema tuge niti zla i ona još ne pripada nikome. U duhovitom razvoju događaja pratili smo zaljubljivanje trojice sobara u Ninu Filipovnu, domaćicu Vile Aramovski i prerastanje njihove svađe u veliko prijateljstvo. Pri kraju konferencije vrhovni zapovjednici odlučuju da će Zelena livada ostati netaknuta. Predstava nas je nasmijala, dirnula i oduševila, što je potvrdio i gromoglasan pljesak glumcima na kraju predstave. Ovaj je veliki mjuzikl s razlogom jedan od najgledanijih i najizvođenijih u Hrvatskoj i svi bi ga trebali pogledati, barem jednom u životu.

Irena Zebec, 8. a

Novinarska grupa