« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021128
Lukrecija Slobođanac – najčitateljica u gradu
Autor: Sanja Figač, 12. 3. 2014.

Lukrecija Slobođanac, učenica 6. d razreda, u našoj je školi poznata kao strastvena čitateljica knjiga.

U 5. je razredu bila najčitateljica naše školske knjižnice, a za 2013. godinu dobila je i nagradu gradske Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ kao najčitateljica u kategoriji „djeca osnovnoškolske dobi“.

U intervjuu s Lukrecijom u školskoj knjižnici saznali smo da mjesečno pročita oko 20 knjiga. Najviše čita romane i krimiće, a najdraže su joj knjige pisca Julesa Vernea jer su pustolovne i zanimljive. Od suvremenih pisaca najviše voli čitati romane Sanje Pilić. Za čitanje nam je preporučila pustolovnu knjigu Put u središte Zemlje Julesa Vernea koja nosi pouku o potrebi poštivanja starijih. Također sudjeluje u natjecanju „Čitanjem do zvijezda“ gdje je do izražaja došao i njezin veliki talent u likovnom izražavanju, pa će se plakatom na temu Likovi slavenske mitologije u djelima Ivane Brlić-Mažuranić predstaviti i na državnoj razini ovoga natjecanja.

Lukrecija je s nama podijelili dojmove sa susreta najčitatelja u gradskoj Knjižnici koji su prema statistici posudbe u 2013. godini posudili, pročitali ili odslušali najveći broj knjiga. Lukrecija je najčitateljica među djecom osnovnoškolske dobi, korisnicima gradske Knjižnice. Tom prigodnom Knjižnica je za najčitatelje pripremila prigodni program, književni susret s koprivničkim piscem i kazališnim režiserom Damirom Mađarićem, dodjelu priznanja i nagrada te zajedničko druženje. Knjiga koju je dobila na poklon – roman Jackpot Ivone Šajatović potaknula ju je da još više čita. Naglasila je da je važno čitati jer iz knjiga možeš puno naučiti o životu.

Osim prema knjigama, Lukrecija gaji i ljubav prema glazbi te pohađa klavir u Umjetničkoj školi Fortunat Pintarić.

Kažu da su knjige naše najtiše i najvjernije prijateljice, a Lukrecija ih zasigurno ima jako puno.

(Cjeloviti intervju s Lukrecijom moći ćete pročitati u sljedećem broju našeg školskog lista Leteći razred, koji je u pripremi.)

Lara Geci i Ena Maria Maruševec, 6. d

(Novinarska grupa)