« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021218
Međunarodni dan dječje knjige
Autor: Sanja Figač, 5. 4. 2014.

Na Međunarodni dan dječje knjige, 2. travnja, učenici 3. razreda PŠ Vinica družili su se s knjižničarkom Nikolinom Sabolić i naučili kako nastaje knjiga i koje su osobe važne za  nastanak knjige.

Kako među učenicima 3.-ih razreda naše škole putuju ruksaci s knjigama, na početku sata Filip Josip Lukunić predstavio je dojmove čitanja u svojoj obitelji. Filip je projektu Čitamo mi, u obitelji svi posvetio i malu pjesmicu.

Na satu hrvatskoga jezika s temom Put od autora do čitatelja razgovarali smo o pojmovima autor, tiskar, nakladnik, izdanje, ilustrator, prevoditelj. Na primjerima dječjih knjiga učenici su samostalno prepoznali pojedinu osobu (fizičku i pravnu) koja je sudjelovala u nastanku knjige, a potom istražili koje su osobe zaslužne za objavljivanje njihovih udžbenika iz hrvatskoga jezika i u kojem dijelu.

Na kraju sata Marko Geci, Vanesa Dolenec i Dora Pavlović dobili su knjigu kao nagradu za uspješno sudjelovanje na Natječaju za najkreativniji učenički proizvod na temu Uskrsa koji je prigodno raspisala naša Učenička zadruga Đurđica. Vanesa Dolenec osvojila je 1. mjesto u kategoriji najmaštovitija pisanica, a Marko Geci 1. mjesto u kategoriji eko košarica. Dora Pavlović također je nagrađena u znaku zahvale za sudjelovanje u aktivnosti naše Zadruge.

Knjižničarka Nikolina Sabolić

Priloženi dokumenti: