Ukupno: 2025371
Književni susret s Ines Kuzmić
Autor: Sanja Figač, 2. 6. 2014.

Povodom Majčinog dana učenici 4.a i 4.c razreda družili su se u školskoj knjižnici s književnicom Ines Kuzmić, mamom naše Lucije iz 4. a razreda.

Ines Kuzmić piše pjesme, objavila je dvije zbirke pjesama „Ples izgubljenih snova“ i „Leptir u duši“, a njezina je pjesma uvrštena i u međunarodnu zbirku ljubavne poezije pod naslovom „Valentinovo“.

Tijekom književnog susreta recitatorice iz 4. razreda recitirale su njezine pjesme, a članice novinarske grupe su za autoricu pripremile brojna pitanja o njezinom pjesničkom stvaralaštvu. Pjesnikinja Ines Kuzmić govorila nam je o svojim počecima pisanja. Pjesme je počela pisati još u osnovnoj školi, prva pjesma bila joj je „Ananas“, a kratkom pjesmom „More“ sudjelovala je na državnom LiDraNu. Otkrila nam je da njezine pjesme nastaju kao igra riječi, dapače, „Rječnik stranih riječi“ bio joj je jedna od najomiljenijih knjiga. Inspiraciju za pisanje pronalazi u duhovnoj tematici i životu. Voli slikanje, sviranje i čitanje, a najdraži joj je pjesnik Tin Ujević. Pokušala je napisati i roman, ali je naglasila kako je roman puno zahtjevnija književna forma. Poručila nam je da se oslobodimo u pisanju, neka se ne bojimo svoje misli i osjećaje prenijeti na papir i pokazati drugima, možda se u nekome od nas krije kakva pjesnička duša.

Na kraju ovog ugodnog druženja književnica nam je podarila na poklon svoju zbirku „Leptir u duši“ zajedno s posvetom za svakoga od nas. Svoje je knjige poklonila i školskoj knjižnici te našoj Učeničkoj zadruzi Đurđica. Na tome joj puno hvala.

Ana Lucija Abramović i Tina Odobašić, 4. a

Novinarska grupa