« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021172
Nastavak projekta „Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja“
Autor: Snježana Mihočka, 13. 2. 2017.

Međunarodni projekt „Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja“ nastavili smo provoditi i ove školske godine s učenicima iz prijateljske škole Olge Meglič iz Ptuja.

Projekt je usmjeren na poticanje čitanja i razvijanje različitih vrsta pismenosti. U okviru projekta hrvatski učenici čitaju odabrano djelo slovenskog autora, a slovenski učenici djelo hrvatskoga autora, proučavaju piščev život i rad, istražuju povijesne i kulturne znamenitosti mjesta partnerske škole u projektu, izrađuju plakate, prezentacije, video-uratke, likovne radove, dramske izvedbe i druge uratke kojima će prilikom zajedničkog susreta predstaviti svoj rad na projektu.

Ove školske godine u projektu sudjeluju učenici 2.a razreda zajedno s učiteljicom Majom Sinjeri i knjižničarkom Nikolinom Sabolić.

Učenici se upoznaju s Republikom Slovenijom, njezinim geografskim položajem, brojem stanovnika, nacionalnim simbolima, jezikom, reprezentativnim prirodnim i kulturnim znamenitostima, glavnim gradom države te najstarijim slovenskim gradom – Ptujem. Izrađuju plakat o važnosti čitanja. Čitaju djelo Dese Muck Anica i sportski dan, prepričavaju radnju knjige, izrađuju plakat o autorici, izrađuju strip, ilustriraju djelo, izrađuju likovne radove, pripremaju igrokaz na temelju knjige.

Učenici 3.a razreda OŠ Olge Meglič iz Ptuja ove školske godine čitaju djelo Ciconia Ciconia, bijela roda koju je napisala Andrea Peterlik Huseinović.

Zajednički susret održat će se u svibnju 2017. povodom obilježavanja Dana škole „Đuro Ester“ kada ćemo obilježiti 35. godišnjicu prijateljstva između škola „Đuro Ester“ i Olge Meglič.

Knjižničarka Nikolina Sabolić