Ukupno: 2025371
Petra Podhraški –uspješna pijanistica naše škole
Autor: Snježana Mihočka, 3. 3. 2017.

Petra Podhraški, učenica 8. c razreda osvaja nagrade na međunarodnim pijanističkim natjecanjima. Svira klavir već osam godina i polazi 1. razred srednje Umjetničke škole Fortunat Pintarić.

Tijekom razgovora u školskoj knjižnici Petra nam je ispričala što ju motivira za sviranje, kako se osjeća kad svira klavir, koje skladbe najradije izvodi, koja su joj najdraža priznanja i glazbeni uzori. Prisjetila se i svojih prvih nastupa te otkrila kako prevladava tremu pred nastup. S nama je podijelila iskustva sudjelovanja na međunarodnim pijanističkim natjecanjima u Italiji, Sloveniji, Srbiji, gdje je osvojila 1. i 2. nagrade. Saznali smo kako usklađuje sviranje i školske obveze i koliko je vježbanja potrebno za postizanje ovakvih rezultata. Brat i sestra također idu u glazbenu školu, sestra se bavi pjevanjem, a brat svira saksofon. Naglasila je veliku podršku obitelji i roditelja koji su uvijek uz nju, sretni što je našla za sebe nešto što voli i u čemu uživa.

Zahvaljujemo Petri što je podijelila s nama svoju ljubav za sviranje klavira i želimo joj još mnogo sretnih trenutaka ispunjenih glazbom.

Cjeloviti intervju s Petrom moći ćete pročitati u ovogodišnjem broju našeg školskog lista „Leteći razred“ koji će izaći u srpnju.

Lucija Benotić, 6. a

(Novinarska grupa)