« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021197
Započeo projekt Čitamo mi u obitelji svi
Autor: Snježana Mihočka, 26. 1. 2013.

25. siječnja 2013. godine u našoj je školi započeo projekt Čitamo mi u obitelji svi s učenicima 3. a i 3. c razreda. Riječ je o nacionalnom projektu poticanja čitanja koji je pokrenut u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara.

Provedbom ovog projekta u trećim razredima nastoji se ukazati na važnost čitanja kao temelja daljnjeg obrazovanja, naglasiti važnost roditelja kao uzora u procesu učenja čitanja, razviti čitalačke sposobnosti i čitateljske navike učenika, potaknuti pozitivan odnos prema čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena te ostvariti najvažniji cilj, a to je zajedničko druženje kroz čitanje u krugu obitelji. Projekt je osmišljen prema načelu „putovanja“ knjižnične naprtnjače s knjigama od jednog do drugog učenika 3. razreda. Svakog petka odabire se jedan učenik koji nosi knjižničnu naprtnjaču doma. Naprtnjača gostuje u obitelji učenika pet dana (do srijede), a u tom vremenu obitelj zajednički čita knjige i razgovara o pročitanom. Dojmove, zanimljivosti, lijepe doživljaje zajedničkog čitanja obitelj upisuje u priloženu Knjigu dojmova. U srijedu učenik vraća ruksak s knjigama u školu i pred razredom kratko prezentira kako se čitalo u njegovoj obitelji. Na taj način učenik vježba usmeno izražavanje, javni nastup, potiče druge učenike na čitanje i izgradnju pozitivnog stava prema čitanju te izaziva njihovu radoznalost.

U našoj školi projekt vodi knjižničarka Nikolina Sabolić te učiteljice Dubravka Bijelić i Nada Čolak.

U OŠ Đuro Ester započeo projekt Čitamo mi u obitelji svi

Naprtnjača započinje putovanje u obitelji Ane Lucije Abramović, 3.a