Ukupno: 2025989
Događanja u knjižnici

Učenici posjetili kazališnu predstavu Mrvice iz dnevnog boravka
Autor: Mihajlo Obranović, 26. 11. 2013.

Učenici 5. i 6. razreda naše škole gledali su kazališnu predstavu Mrvice iz dnevnog boravka Gradskog kazališta „Žar ptica“, koja je osvojila nagradu hrvatskog glumišta za najbolju kazališnu predstavu za djecu i mladež u 2013. godini.

Predstava Mrvice iz dnevnog boravka nastala je prema istoimenom romanu za mlade Sanje Pilić.

Priču o neobičnoj zagrebačkoj obitelji pripovijeda glavni lik, desetogodišnji dječak Janko. Janko surađuje s časopisom za mlade za koji piše članke o svakidašnjim problemima koji ga muče: obiteljskim, školskim, ljubavnim… Gotovo svaki obiteljski dom ima dnevni boravak pun mrvica. Mrvice su naša svakodnevica i sasvim uobičajena stvar. Problemi koji muče Janka nisu nimalo neobični. Neobičan je način na koji je Janko naumio riješiti sve probleme. Odlučio je izraditi robota, tj. pravu inteligentnu roboticu koja će hodati, govoriti i misliti i koja će, kad bude dovršena, pronaći odgovore na sva pitanja. Međutim, Robotka na mudar način postiže da Janko sam preuzme zadatke u svoje ruke i riješi svoje probleme.

Uz Janka u predstavi se pojavljuju majka, otac, sestra, prijatelj Bumbar, djevojčica Morana u koju je Janko zaljubljen, razrednica i Robotka.

Zbivanja u predstavi odvijaju se u obiteljskom dnevnom boravku i školskoj učionici. Predstava je dinamična i zanimljiva. Svidjela nam se zbog lijepih poruka da moramo biti sigurni u sebe i preuzeti život u svoje ruke.

Ena Maria Maruševec i Lara Geci, 6. d

Novinarska grupa