« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021251
Događanja u knjižnici

Niži razredi posjetili predstavu Živ živ živ
Autor: Snježana Mihočka, 3. 5. 2022.

Početkom travnja 2022. učenici 2., 3. i 4. razreda posjetili su veselu kazališnu predstavu Živ živ živ Tvornice lutaka. Predstava u kojoj se pojavljuju ugrožene životinje Hrvatske prenosi važnu poruku o potrebi čuvanja okoliša radi očuvanja bioraznolikosti i kvalitete života na našem planetu.

„Predstava je bila dobra i poučna. Naučila nas je da ne zagađujemo prirodu i da trebamo brinuti o životu na Zemlji – biljkama, životinjama, zemlji, vodi, moru, potocima, rijekama. Mi to već znamo, ali ne poštujemo. Potaknula me da ne bacam otpatke, plastiku, gume i manje koristim plastične vrećice. To šteti prirodi i nama“, poručuje Leona Frantal, učenica 4.b razreda.

„Predstava mi se jako svidjela, posebno glazbeni dijelovi. Pouka ove predstave je da moramo čuvati prirodu i životinje jer bez prirode ne možemo živjeti. Moj prijedlog je da bi se u predstavi, uz uloge bjeloglavog supa, čovječje ribice, risa, kornjače čančare i sredozemne medvjedice, mogao naći i vuk, budući da je vuk među najugroženijim životinjama u Hrvatskoj“, ističe Katja Ledinko, učenica 4.b razreda.

Gita Bermanec, učenica 4.b naglašava: „Ako nastavimo zagađivati okoliš, mnogih vrsta životinja više neće biti, što je i poruka ove predstave.“

Mateo Matijašić iz 4.b predložio je predstavu o problemu napuštanja kućnih ljubimaca koja bi upozoravala ljude da ne napuštaju svoje kućne ljubimce te ih potaknula da udomljavaju napuštene životinje.

Nikolina Sabolić, knjižničarka

Događanja u knjižnici