Ukupno: 2026004
Prijatelji životinja
Autor: Snježana Mihočka, 13. 3. 2017.

Nastavljamo učiti o kućnim ljubimcima i suživotu ljudi i životinja. Ovaj put voloterka Martina i pas Trio susreli su se s učenicima 7.c i 7.d razreda. Učenici su čuli kako se moraju ponašati da bi bili dobri, odgovorni vlasnici životinja kao i to kako se ne smiju ponašati prema životinjama.

Upoznati su s kastracijom i sterilizacijom životinja te sad znaju da ih je važno provoditi kako se ne bi povećavao broj životinja o kojima nema tko brinuti.

Učenici znaju da svoju životinju ne smiju puštati bez nadzora van i da moraju raditi na njihovoj socijalizaciji sa strpljenjem i s ljubavlju. Moraju voditi brigu o njihovom zdravlju, zaštiti, čistoći te ih šetati ili na neki drugi način provodite vrijeme s njima, već ovisno o tome kakvu životinju imaju.

Trebaju biti svjesni da su životinje živa bića, a ne igračke. Primanjem životinje u svoju obitelj primaju novog člana koji će u toj obitelji živjeti do kraja svog života. Taj će im član pružiti puno ljubavi, zabave i igre te su mu oni dužni isto to pružiti za uzvrat.

Kroz predavanje o kućnim ljubimcima i brigu za životinje, djeca se uče odgovornosti. Razvijaju empatiju za sva živa bića, bilo da se radi o životinjama ili ljudima, starijima ili mlađima, slabijima ili drugačijima. Upoznavajući životinje shvaćaju da je i njima, baš kao i ljudima, najvažnije da budu voljena i sretna.

Tomislava Kraljić, prof.enleskog i francuskog