UZ Đurđica

« Siječanj 2021 »

Predstavnici roditelja okupili se na prvoj sjednici

Predstavnici roditelja svih razreda naše Škole okupili su se 18. rujna 2020. na prvoj konstituirajućoj sjednici Vijeća roditelja. Sastanak roditelja s ravnateljicom Škole, mr. Sanjom Prelogović održan je na školskom igralištu.

Na sjednici su potvrđeni mandati članovima Vijeća roditelja, izabrani su predsjednik i zamjenik predsjednika Vijeća roditelja te je proveden izbor predstavnika roditelja u Školski odbor.

Ravnateljica je izložila Školski kurikulum te Godišnji plan i program rada Škole za školsku godinu 2020./2021. na mišljenje i prijedloge roditelja. Saslušala je mišljenja i prijedloge roditelja u vezi s organizacijom izleta, ekskurzija, terenskih nastava i Škole u prirodi u novoj školskoj godini. Upoznala je roditelje s Odlukom o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika, kao i Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanima s COVID-19 za pedagošku godinu 2020./2021., koje je Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo u kolovozu 2020.

Ravnateljica je upoznala roditelje s Protokolom koji je naša Škola donijela prema uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja, a kojim je regulirana organizacija rada i boravak učenika u Školi. Naglasila je kako je u Školi sigurnost djece na prvome mjestu, stoga smo postojećoj situaciji prilagodili sve što je bilo moguće u uvjetima koje imamo da bismo učenicima i djelatnicima omogućili što sigurnije okruženje. Veliki naglasak stavljen je na poštivanje i pridržavanje svih dogovorenih pravila i uputa, za što je prijeko potrebna i važna podrška i suradnja roditelja.

Ravnateljica je također istaknula potrebu da se u vlastitim obiteljskim i životnim situacijama i prilikama svi skupa čuvamo i pridržavamo uputa i preporuka nadležnih ustanova radi zaštite svojeg zdravlja i zdravlja osoba oko nas. Zajedničkom težnjom i odgovornošću pridonosimo mogućnosti da se nastava, komunikacija, druženje učenika odvija „uživo“, ovdje u Školi, što je najdjelotvorniji oblik rada i učenja, ali i najdragocjeniji način odrastanja učenika u školskom okruženju.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. bibl.