18.10.2024. godine 4.a, 4.b i 4.c razred sa svojim učiteljicama Ninom Galinec, Dijanom Veh i Ivanom Ciganek prisustvovali su radionici Kodovi sigurnosti na vodi koju je kao predstavnica Crvenog križa održala gospođa Lidija Petras. Projekt Sigurnost na vodi provodi se s ciljem osvješćivanja javnosti o opasnostima i rizicima povezanim s vodom i kodovima sigurnosti na vodi.

Učenici su se nakon uvodnog zagrijavanja tjelovježbom upoznali s opasnostima koje se kriju kod plivanja i igranja u moru, rijekama i drugim vodama te kako spriječiti da ne dođe do ozljeda i stradavanja.

Gospođa Petras je demonstrirala rad sa spasilačkom opremom koju su zatim imali priliku isprobati i sami učenici. Tako su isprobali korištenje megafona, plutača i radijskih prijemnika, tzv. voki-tokija.

Na kraju su učenici kao podsjetnik na današnju radionicu i predavanje dobili strip u kojem je ukratko navedeno sve što su danas naučili.

Učenici su bili veseli i zadovoljni naučenim te se radujemo daljnjoj suradnji s Crvenim križem.

Fotogalerija: https://www.facebook.com/share/p/n8PudLq2bupXD6wt/

Učiteljice četvrtih razreda