Na natječaj za dječji recital „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu – Krapina 2024.“ prispjelo je 240 literarnih radova iz 51 osnovne škole. Prosudbeno povjerenstvo odabralo je 73 pjesme koje su objavljene u knjižici. Pjesmica „V moji Koprivnici“ Nikoline Podnar, učenice 4.b razreda, objavljena je u Knjižici dječjih radova te odabrana za javno izvođenje na festivalu Kajkavske popevke u Tjednu kajkavske kulture u Krapini, koji se održao od 7. do 15. rujna 2024.

Na poziv Društva za kajkavsko kulturno stvaralaštvo u utorak 10. rujna 2024. učenica Nikolina Podnar, njena mentorica učiteljica Jasna Tolnaj i Nikolinina majka Vedrana Podnar gostovale su na Festivalu kajkavskih popevki u Krapini. Recital dječjeg kajkavskog stvaralaštva održao se u Galeriji grada Krapine. Obučena u narodnu nošnju Nikolina je sudjelovala u svečanom programu Recitala sigurnom i uspješnom recitacijom svoje pjesmice pod naslovom „V moji Koprivnici“. Nakon njene izvedbe uslijedili su ostali recitatori čije su pjesmice odabrane za javno izvođenje na ovoj velikoj manifestaciji.

Organizator programa zahvalio je prisutnima što su došli u tako velikom broju, i to iz različitih dijelova Hrvatske te izrazio zadovoljstvo radi njegovanja domaće kajkavske riječi.

Jasna Tolnaj,

učiteljica razredne nastave

V moji Koprivnici

Meni je svugdi lepo,

al mi je najlepše v moji Koprivnici.

Za nju vele da je stara dama,

a meni zgledi kak curička;

okoli fontane cvetje diši,

v parku ptičeki cvrkutajo,

po pijacu se puno ljudi vrti,

na trgu se štimaju veseli štandi.

Kre Podravke veliki drveni pevec stoji,

beli kak beli sneg zgledi,

glavu je zdigel visoko kak da kukuriče

i celoga grada vjutro zbudi.

Sprehađam se po vuličkami moje Koprivnice

i zamišljam si kak se negdar tu živelo.

Lepo je nekam drugam otiti, na more il na picu,

al mi je najlepše vrnuti se v mojo Koprivnico.

Autorica: Nikolina Podnar, 4.b razred

OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica