Za mene je ovo bilo jedno jako dobro iskustvo jer volim putovati te upoznavati nove ljude. Osim što sam razgledao prirodne ljepote Slovačke kao što je jezero Morske oko, bio sam u drugom najvećem gradu u Slovačkoj – Košicama koji je prekrasan. Moj domaćin Tadeàš i njegova obitelj bili su jako dobri i gostoljubivi prema meni, ali i ostali Slovaci su također jako opušteni i ljubazni. Najviše mi se svidjelo razgledavanje Košica. Na povratku za Koprivnicu, imao sam šansu prošetati ogromnim zoološkim vrtom u Budimpešti. Ovo putovanje bilo je uistinu divno iskustvo koje bih vrlo rado ponovio, a također preporučujem i drugima da se uključe u ovaj projekt.

David Mesarić

Ovo iskustvo za mene je bilo izvrsno. Iskusila sam mnogo novih stvari koje do sad nisam imala prilike, a željela sam.  Upoznajući prekrasnu Slovačku imala sam priliku upoznati njihovu kulturu koja je zaista prekrasna. Uživala sam u svakom danu provedenom u Slovačkoj iako, moram priznati da je na početku bilo čudno živjeti u obitelji koju ni ne poznajem, no ubrzo sam se navikla.  Zahvalna sam što sam imala priliku sudjelovati u ovom programu jer sam upoznala mnoge vršnjake i zabavljala se, no usput sam i naučila mnogo. Ovo je za mene bilo jedno predivno iskustvo!

Klara Jakupić

Mobilnost u Slovačkoj mi je bilo jedno od najboljih putovanja i iskustava. Na ovoj mobilnosti upoznala sam mnogo novih prijatelja koji će mi zasigurno ostati u srcu. Obitelj u Slovačkoj udomila me najbolje što je mogla, pružili su mi sve što sam trebala i jako sam zahvalna na tome. Iznenadilo me kako su se svi lijepo slagali, zajedno smo plesali i pjevali. Najdraži dio ovog putovanja su mi definitivno bila druženja sa prijateljima gdje smo se imali priliku svi bolje upoznati i uspoređivati način života u Slovačkoj, Španjolskoj i Hrvatskoj. Erasmus mobilnosti preporučujem svima koji vole putovati, upoznavati nove prijatelje i europske države.

Sara Vulić

Mobilnost u Slovačku je iskustvo koje nikada neću zaboraviti. Tamo sam stekla nova znanja te upoznala mnogo prijatelja koji su mi svaki dan učinili nezaboravnim iskustvom. Smještaj je bio odličan, a domaćini su bili vrlo ljubazni prema meni. U Sobrancu smo posjetili njihovu školu koja je po njihovom školskom sustavu gimnazija. Dočekali su nas sa slovačkom folklornom točkom. Svi smo se odlično slagali i zajedno družili. Vodili su nas na divno jezero Morské oko, muzej gitara, u veliki grad Košice te smo upoznali i rad granične policije. Najdraži dio mobilnosti su mi bili izlasci u grad kada smo se imali prilike samostalno družiti i još bolje upoznati. Ovo iskustvo preporučila bih svima. Sretna sam što sam imala prilike sve oko iskusiti.

Mia Pleše

Mobilnost u Slovačku  za mene je bilo potpuno novo iskustvo koje ću pamtiti cijeli život. Početak je obilježio dug put raznim autobusima i posjet prelijepoj Budimpešti. Kada smo stigli u Slovačku uslijedio je glavni dio mobilnosti – boravak u malom mjestu blizu ukrajinske granice – Sobrancu. Od domaćina, radionica, druženja i izleta sve je bilo jako zabavno i dobro isplanirano. Od svega, najviše su mi se svidjeli izleti, a najviše su se isticali posjet gradu Košice i obilazak jezera Morsko Oko. Također, njihova škola i školski satovi kojima smo tamo prisustvovali bili jako interesantni. Nakon svega došlo je i završno druženje gdje smo se svi oprostili uz obilje hrane i glazbe. U Slovačkoj sam se osjećao kao kod kuće i ništa mi nije falilo. Tamo mi je bilo prekrasno, ali ne zbog svih radionica i izleta, nego zbog novih prijateljstva i divnih ljudi koje sam upoznao. Na kraju mi je u Slovačkoj bilo prelijepo i preporučio bih svima da se uključe u Erasmus tim jer su ovakva iskustva rijetka i nezaboravna te bih svatko trebao iskusiti nešto ovakvo.

Borna Blažek