Povodom obilježavanja 15. godišnjice europskih projekata mobilnosti Obrtnička škola Koprivnica organizirala je raznovrsne radionice za učenike osnovnih škola na kojima su sudjelovali i naši učenici 7. i 8. razreda.

Obilježavanje je održano u srijedu 2. listopada 2024. u učionicama i praktikumima Obrtničke škole te praktikumima Centra kompetentnosti. Sudjelovanjem na željenim radionicama učenici su stekli uvid u male tajne elektronike, Arduino, modeliranje 3D tehnologijom, osmišljavali poduzetničke ideje, izrađivali modele obradom drveta i podloge, okušali se u pletenju tjestenih komada, pokazali svoje znanje o Europi u kvizu, rješavali mozgalice i dešifrirali kodove u igri Escape Room.

Na radionicama su sudjelovali učenici:

• Noa Pozder, David Kuserbanj, Borna Đurec, Mateo Matijašić, Ivan Šimunov, Leopold Rodić, Gašpar Žufika Marđetko, Fran Omrčen, Eva Krajina, Lara Kereša, Franka Jakupec, Josipa Puhač, Erin Šulj, Leona Hrenić, Iva Mikulčić, Ivan Jakopanec, Nik Fijačko i Leon Žibrin iz 7.a
  • Klara Lazar iz 7.b
  • Kristina Kovač, Stela Ivanček, Monika Mujić i Lovro Matovina iz 8.a
  • Gabrijela Matanović, Leon Bali, Karol Hlevnjak, Jakov Sabolić iz 8.b

S obzirom da učenici polaze završne razrede osnovne škole ovaj je posjet bio prilika upoznati se s prostorima Obrtničke škole Koprivnica kao i pojedinim programima i mogućnostima srednjoškolskog obrazovanja u ovoj školi.

Fotogalerija:

Nikolina Sabolić, prof., dipl. bibl.