Učenici osmih razreda, zajedno sa svojim razrednicama Jasenkom Lovrenčić, Snježanom Mihočka i nastavnicom Tijanom Martić, posjetili su grad Zagreb 16.10.2024.

Prvo odredište naših učenika bila je utvrda Medvedgrad, koja se smjestila na padini Medvednice.  Učenici su putovali Sljemenskom cestom do Medvedgrada, gdje su uživali su u pogledu na Medvednicu i grad Zagreb. Od autobusnog  parkirališta, učenici su pješačili desetak minuta do same utvrde, gdje ih je čekalo stručno vodstvo koje ih je povelo u razgled Centra za posjetitelje Medvedgrad.

Nakon razgledavanja, uslijedio je povratak do autobusa i vožnja do centra  Zagreba, a nakon boravka u prirodi, učenici su imali odmor i ručak u Pivnici Medvedgrad. Zatim su pješice krenuli prema Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski.  Putem su razgledali Trg bana Josipa Jelačića, park Zrinjevac, Trg kralja Tomislava i Glavni kolodvor Zagreb.

U Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski, učenici su sa velikom zanimanjem gledali mjuzikl  Ljepotica i zvijer“, koji je  nastao prema istoimenom Disneyevom filmu iz 1991. i jedan je od najuspješnijih ostvarenja  tog žanra.

Snježana Mihočka