« Listopad 2020 »

Tjedan cjeloživotnog učenja
Autor: Snježana Mihočka, 28. 9. 2020.

U sklopu tjedna cjeloživotnog učenja učenici OŠ“ Đuro Ester “ ponavljali su i usvajali znanja i vještine iz prometa.

Znamo da je promet tema koja nas prati cijeli naš život i da je sigurnost sudionika u prometu na prvom mjestu, važno je sa prevencijom početi u ranom djetinjstvu.

Djeca usvajaju navike ponašanja od svojih ukućana a značajan učinak postižemo i u samoj školi, svakako moramo poraditi na ovoj veoma važnoj temi.

Djeca su sudionici prometa od ranih nogu bilo kao pješaci, vozači bicikla ili kao suvozači u automobilu. Ako u ranom djetinjstvu usvoje znanja i vještine sigurnog sudjelovanja u prometu, broj stradavanja sudionika u prometu će se smanjiti.

Osim što smo usvajali znanja o vrstama znakova, vještine vožnje bicikla, pravilima ponašanja u prometu, obišli smo i prometnice oko škole te uočili opasnosti koje vrebaju.

Učenici su veoma aktivno sudjelovali u raspravi, uočili gdje griješe, te kako na ispravan način sudjelovati u prometu bilo kao vozači bicikla ili kao pješaci.

Učenici će zajedno sa svojim roditeljima porazgovarati o pravilnom i sigurnom sudjelovanju u prometu.

Tijana Martić, prof.