« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021100
U sklopu natječaja „Moja županija bez korupcije“ uručena nagrada i zahvalnica učenici Patriciji Vodopiji
Autor: Snježana Mihočka, 13. 12. 2020.

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije koji se obilježava 9. prosinca, Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije održalo je dodjelu nagrada u sklopu natječaja „Moja županija bez korupcije“ za mentore učenika čiji su radovi proglašeni najboljima. Mentori su nagrade proslijedili učenicima u Školi.

Učenica 7. a  Patricija Vodopija  osvojila je 2. mjesto za plakat „Korupcija – zlo našeg vremena“ .

Natječaj „Moja županija bez korupcije“ namijenjen je učenicima osnovnih i srednjih škola, prvi takav u Hrvatskoj, koji je osmislilo županijsko Povjerenstvo, a zatim su ga preuzele i druge županije. Natječaj je proveden šestu godinu zaredom. Ukupno su pristigla 52 rada iz 9 osnovnih škola (zajedno s područnim školama) te dvije srednje škole.

Mentorima se obratio župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren i predsjednik Županijske skupštine i potpredsjednik županijskog Antikorupcijskog povjerenstva Željko Pintar.

Prijemu su prisustvovali i zamjenik župana Ratimir Ljubić, pročelnica Upravnog odjela za poslove Županijske skupštine i pravne poslove Marina Horvat, viša savjetnica za pravne poslove koja vodi stručne poslove Antikorupcijskog povjerenstva Jelena Drakulić te Vlatka Grotić-Samaržija kao članica Antikorupcijskog povjerenstva.

Sanja Antolić