Ukupno: 2028058
THE WORLD TODAY AND THE WORLD TOMORROW
Autor: Đurđica Lucek, 18. 5. 2016.

U petak 13. svibnja 2016. učenici 7.a razreda, zajedno sa svojom učiteljicom engleskog jezika, predstavili su svoje radove na temu svijeta za 50 godina. U sklopu Građanskog odgoja objasnili su svoja razmišljanja oko utjecaja čovjeka na okoliš i prirodu te na posljedice, ukoliko se ljudi ne promijene.

Razred je bio podijeljen na pesimiste i optimiste koji su na kreativan način prikazali posljedice pozitivnog djelovanja i nedjelovanja čovjeka.

Tako su npr. sastavke i znanstveno fantastične priče izmislili i napisali Lara Horvat, Andro Zebec, Lorna Vugrinec, Lucija Međimorec, Vita Domijan i Leonardo Ivačić dok su Rocco Nekić, Tea Lucek, Ema Šalamon, Ema Jembrek, Ema Godek i Viktor Lovrić crtali i osmislili stripove. Crteže u obliku globusa nacrtali su Tea Geci, Marija Markota, Nikola Marijanović i Luka Varović. Poučan kratki film prikazali su nam Luka Markušić i Leon Puškarić dok su Ivan Petak i Mateo Hojski izradili dojmljive makete mračnog i optimističnog svijeta. Paulina Bogdan i Manuela Horvat su izradom plakata pokazale primjer građanske hrabrosti i odlučnosti u mijenjanju svijeta na bolje.

Učenici su svoje radove prezentirali usmeno na engleskom jeziku, a Marta Kunštić je bila odlična u ulozi voditeljice i moderatorice cijelog programa.

Andreja Kerovec Letica, prof.