Ukupno: 1519029
Otvoreni kišobran

PROJEKT „OTVORENI KIŠOBRAN“

I u ovoj školskoj godini provodimo Projekt pod nazivom „Otvoreni kišobran“ - prevencija ovisničkih oblika ponašanja kod učenika šestih razreda. Nositelj Projekta je Zavod za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije, a radionice za učenike vodi socijalna pedagoginja škole u suradnji s razrednicima.

S radionicama započinjemo u Mjesecu borbe protiv ovisnosti jer je osnovni cilj Projekta osvijestiti kod učenika opasnosti i štetno djelovanje alkohola i pušenja. Na satovima razrednog odjela učenici tako proširuju znanja o štetnosti pušenja i pijenja alkoholnih pića te uče kako izabrati zdrave načine života i razvijaju vještinu donošenja odluka. Programom su obuhvaćeni i roditelji učenika za koje je planirano predavanje s ciljem da se unutar obitelji potaknu razgovori o problemima ovisnosti i da se roditelji osvijeste kako kroz odgoj jačati zaštitne čimbenike kod djece.

Mišljenja učenika o dosad provednim radionicama (evaluacije radionica):

o   Radionica je jako zanimljiva i poučna.

o   Svidjelo mi se jer smo razgovarali o posljedicama ovisnosti o alkoholu.

o   Mislim da bi svi trebali prestati s ovisnostima.

o   Jako mi je bilo zanimljivo na ovoj radionici jer smo pričali o nečemu što šteti zdravlju, sad znamo da je alkohol štetan jako.

o   Potaknulo me da u kasnijem  životu ne pijem  i da razmišljam o posljedicama alkohola.

o   Jako mi se svidjelo zato jer sam naučio o štetnim posljedicama pijenja alkoholnih pića.

o   Ova radionica mi je bila jako zanimljiva.  Jako je  važno da ljudi prestanu piti.

o   Mnoga djeca nisu u potpunosti svjesna alkohola i njegove štete, dobro je da kroz ovu radionicu više shvate!

o   Jako mi je drago da pričamo o tome kako alkohol šteti zdravlju.

o   Radionica mi se sviđa jer je poučna i puno sam naučila.

o   Ja mislim da je ova radionica korisna i može nam poslije u životu koristiti.

o   Ova radionica mi se svidjela jer smo razgovarali o ovisnostima koje često upravljaju ljudskim životima. Naučili smo koja je poruka svega toga! Drago mi je što smo se mogli izjasniti i otvoriti svoje srce.

Dijana Lukačić,

prof. socijalni pedagog