« Prosinac 2018 »

RoboTech

RoboTech je međunarodni projekt  čiji je nositelj grad Koprivnica, a koji se organizira s prekograničnim partnerima iz Mađarske. Trajanje projekta je 10 mjeseci ( rujan 2017.- lipanj 2018.). U projektu sudjeluju sve tri gradske škole: Đuro Ester, A.N. Gostovinski, te škola Braće Radić.

Ukupan broj nastavnika koji je uključen u projekt je 10. Iz naše škole uključene su učiteljice: Snježana Mihočka, Đurđica Lucek, Kristinka Fabić i Tijana Martić.

Predviđeni broj učenika koji će biti uključen u projekt je 15 učenika po školi, tj. 45 učenika iz sve tri gradske škole. U projekt će biti uključeni učenici 3, 4, i 5 razreda.

Cilj projekta je povećati znanja o robotici u školama, kroz učenje novih tehnologija.

Specifičan cilj projekta je uključiti robotiku u INA.

Prvi koraci u realizaciji projekta bili bi odabir učenika za ovu aktivnost. Izrađeni su kriteriji po kojima su učenici odabrani. Nakon toga slijedi upoznavanje roditelja odabranih učenika na roditeljskom sastanku, a zatim  slijedi izrada nastavnog plana za INA aktivnost.

Oprema koja će se koristiti u projektu su Fischer robotički setovi, te ostala informatička oprema koja će se dostaviti školama ( 15 kompleta, tj. 5 kompleta po školi).

Druga aktivnost koja slijedi je edukacija- trening učitelja u trajanju od 72 školska sata.

Edukacije će se obavljati u sve tri gradske škole, prema dogovoru. Nakon edukacije slijedi natjecanje učitelja iz Hrvatske i Mađarske ( Zalaegerszeg), a nakon toga dodatna edukacija nastavnika u trajanju od 33 školska sata.

Treća aktivnost koja slijedi je edukacija učenika u trajanju od 105 školskih sati.

Edukatori će raditi s učenicima 45 sati, a ostatak učitelji koji su uključeni u ovu aktivnost.

Četvrta aktivnost su dva prekogranična natjecanja u izradi jednostavnog robotskog modela.

Jedno natjecanje će se odvijati nakon završene edukacije učenika, a drugo na kraju projekta.

Ostale aktivnosti predviđene projektom su webinari i odlazak na natjecanje u Mađarsku gdje će učenici i učitelji razmjenjivati iskustva i primjere dobre prakse.

Ovim projektom učenici i učitelje steći će nova znanja i vještine u području robotike koja će prenositi i ostalim učiteljima i učenicima sa njihovih škola .