« Prosinac 2018 »

Aktivnosti u veljači
  • Sredinom veljače našu je školu posjetila ekipa HTV-a  kako bi snimila učenike 6.a razreda koji su napravili značajne pomake u obrazovanju vezanom za smanjenje potrošnje energije. Reportaža je bila prikazana na Županijskoj panorami u utorak 8.veljače i u emisiji Eko zona 12. veljače 2011. godine. Nadamo se da je to potaklo gledatelje da preispitaju svoj odnos prema energiji. Pogledajte video!

• Učenice 8c razreda Martina Korpar,  Klara Pavković i Sara Seđek izrađuju plakat kako bi ostalu djecu informirali o edukativnim igricama koje mogu igrati na Internetu.

Službena stranica u4energy
nudi  zabavne i edukativne igre na temu uštede energije i zdravog odnosa prema prirodi.

• U drugom tjednu veljače učenici 6.a razreda dobili su zadatak nacrtati crteže koji prikazuju nepotrebnu potrošnju energije. Crteže smo prilagodili označivačima stranica u knjigama  i pripremili za uporabu. Ove edukativne označivače stranica dijelit ćemo kao podsjetnik čitateljima na savjestan odnos prema energiji  u svakodnevnom životu.

• Predvidjeli  smo energetski kutak gdje roditelji koji dolaze na informativne razgovore mogu učiti o važnosti savjesne potrošnje energije i gdje mogu naći savjete kako da sami poboljšaju svoj odnos prema prirodi.

• Kako bi se što uspješnije provela kampanja u4energy naša škola je započela suradnju sa stručnjacima, odnosno s Regionalnom energetskom agencijom sjeverozapadne Hrvatske www.rea-north.eu
  • Ideje i planove za daljnji rad dogovorili smo s njihovim predstavnikom gosp. Borisom Kuharićem.