Upisi u srednje škole

Ukupno: 1502006

SKUPLJANJE OTPADNIH BATERIJA

Baterije skupite

i uz CIAK se na izlet uputite!

U suradnji sa Fondom za zaštitu okoliša akciju skupljanja otpadnih baterija pokrenula je tvrtka C.I.A.K, vodeća tvrtka u Republici Hrvatskoj na području gospodarenja opasnim i neopasnim otpadom.

Cilj ove akcije je educirati učenike o pravilnom postupanju s otpadom i doprinosu očuvanju okoliša.

Otpadne baterije koje su bačene u okoliš ispuštaju u okolinu štetne i otrovne tvari koje ugrožavaju biljne i životinjske vrste, a time i samog čovjeka te narušavaju izgled određenog staništa.

Akcija traje do kraja ožujka 2012. godine, a škola koja skupi najviše otpadnih baterija biti će nagrađena izletom u jedan od Nacionalnih parkova Republike Hrvatske i promotivnim poklonima tvrtke C.I.A.K.

Kako ne može cijela škola sudjelovati na izletu već najvrijedniji ekolozi (30-tak učenika) ova akcija ima i natjecateljski karakter u samoj školi. Tko donese najviše otpadnih baterija (30 učenika), ako škola pobijedi u natjecanju, biti će nagrađen izletom.

Stoga, imaš li kod kuće otpadnih baterija donesi ih u školu. Možeš skupljati otpadne baterije u svojoj ulici, kvartu, kod rodbine...

U školi će učiteljica Biserka Knez za razrednu nastavu i Ana-Marija Bobovčan za predmetnu nastavu, a za PŠ Vinica učiteljica Željka Đurkan izvagati baterije i odložiti ih u odgovarajući spremnik.

Puno uspjeha u skupljanju otpadnih baterija želi vam,

Ana-Marija Bobovčan, prof. (koordinator Eko škole)