Ukupno: 2028060
Svečanost učlanjenja učenika prvih razreda u Crveni križ
Autor: Snježana Mihočka, 10. 5. 2017.

Svečanost učlanjenja učenika prvih razreda koprivničkih osnovnih škola u Crveni križ održana je 4. svibnja 2017. godine u Domoljubu. Tom prigodom svečani program pripremili su učenici OŠ“ Đuro Ester“, ovogodišnji domaćini.

Pozdravnu riječ uputila je ravnateljica OŠ „Đuro Ester“, Sanja Prelogović, ističući važnost humanosti i pomaganja svim potrebitima.

Na svečanosti se ispred Grada svim prisutnima obratila zamjenica gradonačelnika, gđa. Melita Samoborec.

Nešto više o Crvenom križu i programima koje provodi iznio je predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica, gosp. Vjekoslav Štimac.

Crveni križ najveća je i najstarija svjetska humanitarna organizacija. Aktivna je u skoro svim zemljama svijeta, sa svrhom zaštite života i zdravlja te osiguranja poštivanja ljudske osobe. Crveni križ promiče uzajamno razumijevanje, prijateljstvo, suradnju i trajan mir među svim narodima.

Nakon što su prvašići položili Zavjet podmlatkara, svim predstavnicima razrednih odjeljenja potvrde je uručio gospodin Vjekoslav Štimac.

Prvašići su nakon prisege Zavjeta podmlatkara postali članovi organizacije Crvenog križa.

Želimo im da  tijekom svojih života promiču najvažnije stavove  Crvenog križa: pomaganje, tolerantnost, solidarnost, nepristranost, poštivanje ljudskog bića i života u miru i ljubavi.

Lidija Bogadi