GRADU ZA ROĐENDAN
Autor: Snježana Mihočka, 7. 11. 2017.

Ususret 661. rođendanu grada Koprivnice, u našoj je školskoj dvorani 3.11. 2017. upriličen prigodni program.

U njemu su sudjelovali učenici više izvannastavnih skupina koji su gradu na dar poklonili pjesmu, recitacije, igrokaze i prezentacije te se na taj način prisjetili prošlosti, ali i sadašnjosti naše drage Koprivnice te joj zaželjeli sretnu budućnost.

U program su nas uvele Sara Božić i Nives Novakiz školskog Pjevačkog zbora, otpjevavši „Pokraj vode Drave“ uz sviranje učitelja glazbene kulture Mihaela Kivača.

Dragi nam kajposlušali smo u recitacijama „Žufka, slatka Podravina“, koju je izveo Lyon Jakupanec, dok su„Crn –bel“ i „Jesenski veter“izvele Stella Pintarić, Lina Šulj, Petra Kragl i LorenaŠimota. Pjesmu„Moja Podravina“krasnoslovioje Šimun Benedikt Kopričanec. Učenici su članovi  Scensko- recitatorske i Dramske skupinete skupine Zavičajni govor koje vode učiteljice hrvatskog jezika Martina Andrašić, Ana MihacKovačic i Sanja Kapusta.

Učenici, članovi skupinePovijest za budućnost - Patricija Bačani, Sara Božić, Jana Nakić, Gabriela Lončar, Hrvoje Horvat, Lovro Rod, David Premec, MiaZagrajski, Karla Filipić, Maja Blažok, Jan Vuk, Petar Grubić i  Borna Kovačić  svojim su igrokazom „Anno 1356“upoznali prisutne s okolnostima koje su prethodile proglašenju Koprivnice slobodnim kraljevskim gradom 1356.godine.Pripremila ih je učiteljica povijesti Mirna Kovačić uz tehničku podršku učitelja Ivana Piskača.

Zašto se baš 4.studenoga obilježava Dan grada i kako je šetati ulicama  koprivničke prošlosti pokazali su nam „Mali turistički vodiči“- Stella Šaš, VanesaPevač, Nera Teufel, Nives Novak, DoroteaČasar, Lana Vutuc, Petar Horvat i Matija Šimek uz vođenje učiteljice povijesti Jasminke Fanuko-Polančec.

Što nam nudi, kako izgleda i po čemu je značajna Koprivnica danas vidjeli smo uz pomoć Mladih geografa - IvanaSlobođanca i Patricije Jagarinec uz vođenje učiteljice geografije Dubravke Vajdić Kolarić, a puno sreće za budućnost Koprivnice zaželjele su učenice Dramske skupine6-og razreda svojim autorskim igrokazom „Dar Koprivnici“ - Angelina Vusić, Vita Premec, Domenika Božić i Iris Pisačić.

Ozračje proslave upotpunili su radovi Tehničke grupe učiteljiceTijane Martić te plakati o povijesti i sadašnjosti Koprivnice Malih turističkih vodiča, Mladih geografa i učenika 3.a razreda učiteljice Maje Sinjeri.

Na kraju je Šimun Benedikt Kopričanec, odsvirao i otpjevao svima poznatu „Koprivnicu“ čijim je taktovima u svečanom ozračju završio prigodni program.

Jasminka Fanuko-Polančec  i Dubravka Vajdić Kolarić