Ruksak zabave i znanja započeo putovanje među učenicima trećih razreda
Autor: Snježana Mihočka, 15. 11. 2017.

U Mjesecu hrvatske knjige učenici trećih razreda matične škole te Područne škole Vinica započeli su s provedbom razrednog projekta Ruksak zabave i znanja.

U projektu sudjeluju 3.a razred s učiteljicom Majom Sinjeri, 3.b razred s učiteljicom Jasnom Tkalčec, 3.c razred i učiteljica Biserka Knez te 3.r. PŠ Vinica i učiteljica Lana Sabolović.

Ruksaci s različitim knjigama iz područja književnosti, znanosti, povijesti i kulture obilaze učenike u razredu te borave pri svakom učeniku tjedan dana. U tih tjedan dana obitelj se okuplja oko ruksaka, proučava i čita knjige, druži se uz knjigu, razgovara o pročitanom. Po povratku ruksaka u školu učenici pred razredom i učiteljicom predstavljaju čitanje u svojoj obitelji, dijele dojmove o knjigama i lijepe doživljaje zajedničkog čitanja te na taj način potiču interes prijatelja u razredu za sadržaj ruksaka.

Glavni cilj projekta je poticanje čitanja kao najvažnije vještine potrebne za uspješno učenje, ali i osvijestiti da se čitajući možemo zabaviti i pritom iz knjiga naučiti puno vrijednih i korisnih stvari.

Neka u vaš dom s ruksakom stigne veselje zajedničkog obiteljskog druženja uz knjigu i čitanje!

Koordinatorica projekta:

Nikolina Sabolić, prof., dipl. knjižničarka