UZ Đurđica

« Siječanj 2021 »

Učiteljica Mirna Kovačić bila je sudionik međunarodne konferencije za učitelje s područja zapadnog Balkana.
Autor: Snježana Mihočka, 10. 12. 2020.

Godišnji seminar za učitelje s područja zapadnog Balkana u organizaciji Centrope i Memorijalnog centra holokausta Makedonije održao se 14. i 15. studenog putem platforme Zoom.

Konferencija je ostvarena uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti i obrazovanja Sjeverne Makedonije, Friedrich Ebert Stiftung i Veleposlanstva Republike Austrije u Skopju. Dvodnevnom online programu prisustvovalo je 50 učitelja iz Sjeverne Makedonije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske.

Seminar “How to teach difficult histories: Obrazovanje o holokaustu i povijest Balkana u 20. stoljeću “ okupio je profesore povijesti, jezika i književnosti, umjetnosti, filozofije, sociologije ali i drugih stručnjaka iz naše regije koji su imali prilike izmijeniti iskustva i profesionalno se usavršiti tijekom niza inspirativnih predavanja i radionica.

Na navedenoj konferenciji sudjelovala je i učiteljica povijesti i geografije Mirna Kovačić. Naša učiteljica održala je radionicu „Poučavanje o holokaustu uz pomoć digitalnih alata“. Radionica je osmišljenja s ciljem poticanja i ohrabrivanja učitelja za provedbu aktivnosti s učenicima koje uključuju upotrebu digitalnih alata (naglasak na svrsishodnu primjenu). Prezentiranu aktivnost na satu povijesti moguće je izvesti podjednako uspješno uživo ali i kao aktivnost u vrijeme trajanja nastave na daljinu što je njena dodatna vrijednost.

Učiteljica Mirna Kovačić već je nekoliko godina aktivno uključena u poučavanje o holokaustu, zločinima protiv čovječnosti i ljudskim pravima te je redovit sudionik i predavač na državnim i međunarodnim seminarima koji posvećuju pozornost povijesnim zbivanjima 20. stoljeća.