Ukupno: 2028562
Veseli doček prvašića u školi „Đuro Ester“
Autor: Snježana Mihočka, 4. 9. 2023.

Svečani doček naših najmlađih učenika prvih razreda i njihovih roditelja prvoga dana škole upriličen je u sportskoj dvorani „Vinko Zember“, gdje su ih pozdravili ravnateljica škole Sanja Prelogović, gradonačelnik Mišel Jakšić sa zamjenicom Ksenijom Ostriž, pročelnicima Anom Mlinarić i Darijem Jembrekom te velečasni mns. Leonard Markač.

Učenike koji su danas prvi puta ponijeli svoje školske torbe i uputili se u školu razveselili su stariji učenici drugog i trećeg razreda koji su im pripremili kratku priredbu s veselim pjesmama i plesom. Programom za doček prvašića koordinirala je učiteljica Nada Čolak. Učenike su za nastup pripremili učitelji Nada Čolak, Dijana Veh i Mihael Kivač.

Ravnateljica Sanja Prelogović zaželjela je učenicima dobrodošlicu u školu „Đuro Ester“, poručila neka uvijek budu vedri i veseli te im predstavila njihove učiteljice Maja Sinjeri i Biserku Knez, učiteljicu engleskoga jezika Andreju Kerovec Letica te vjeroučitelja Lea Sačera. Gradonačelnik Mišel Jakšić zaželio im je sreću na novom životnom putu te izrazio zadovoljstvo ulaganjima koja služe najmlađim članovima zajednice – djeci, učenicima i učenicama. Velečasni Leonard Markač predvodio je blagoslov djece za početak školske godine.

Učiteljice prvih razreda Maja Sinjeri i Biserka Knez prozvale su imena svojih prvašića i povele ih u njihove učionice gdje su ih dočekale knjige i bilježnice kao poklon osnivača Škole, Grada Koprivnice.

Pedagoginja Jasna Relja roditeljima je predstavila školu, njezina postignuća i posebnosti. Naglasila je važnost dječje igre na otvorenom za fizički, emocionalni i kognitivni rast i razvoj djeteta potičući roditelje da im to omoguće i uvedu kao svakodnevnu aktivnost. Istaknula je moto škole: škola i roditelji zajedno u formiranju učenika koji ne mora biti odličan đak, ali može postati odličan čovjek, koji govori o tri ključne sastavnice po kojima škola radi: suradnja s roditeljima, briga o emocionalnom zdravlju djeteta bez forsiranja odličnih ocjena od strane roditelja i škole te usmjerenje prema odgoju za dobrobit djece.

Priredbu za prvašiće fotografiranjem su popratile su učiteljica Mirjana Mihalec i knjižničarka Nikolina Sabolić.

Svim učenicima želimo veselu i uspješnu novu školsku godinu.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. bibl.

knjižničarka mentorica