Ukupno: 2028735
Ovaj tjedan: 2012
Međunarodni dan tolerancije
Autor: Snježana Mihočka, 17. 11. 2023.

Učenici 3.c obilježili su Međunarodni dan tolerancije. ”Tolerancija je poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti svjetskih kultura, oblika izražavanja i bivanja ljudi.” To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas.

Na satu Hrvatskog jezika čitali smo priču Vrat Nade Mihelčić. Prekrasna, ali tužna priča o žirafici Tomali koju ostale žirafice ne prihvaćaju u društvo jer je puno mlađa od njih. Na kraju priče učimo o različitostima i da nas one obogaćuju. Pisali smo poruke, odnosno što smo naučili i priče. Tu su se našla i pisma podrške Tomali. Svatko je napisao na koji način može utješiti i ohrabriti Tomalu.

Imali smo i gosta predavača u razredu. U razred nam je došla školska psihologinja koja je provela radionicu „Pravi prijatelj“. Učili smo o uočavanju međusobnih sličnosti i razlika, prihvaćanju učenika s teškoćama, pomoći i podršci učenicima s teškoćama te kako izraziti ja-poruke. Pričali smo o posebnostima svakog od nas i slušali o klokanu koji je bio različitih od drugih.

Učenici koji idu na dodatnu nastavu izrađivali su svoju siluetu sa posebnostima: što vole raditi, jesti, koji su im interesi i sl. Svatko je predstavio zanimljivosti o sebi ostatku skupine. Tako smo spoznali da smo svi različiti, ali jednako vrijedni.

Učiteljica Lucia Matoničkin